(Herkes İçin Mimarlık)’tan “Kahramanmaraş Afet Sonrası Topluluk Merkezi Tasarım Atölyesi”

Herkes İçin Mimarlık Derneği, Kahramanmaraş’ta inşa edilecek, depremden etkilenenlerin bir araya gelebileceği, ortak paylaşıma olanak sunan topluluk merkezinin tasarım çalışmaları için atölye düzenliyor. Atölyeye başvurular için son tarih 1 Mart 2023.


“Kahramanmaraş Afet Sonrası Topluluk Merkezi Tasarım Atölyesi”
Son Başvuru Tarihi: 1 Mart 2023 | Saat: 23.59
Atölye Tarihi: 4 – 5 Mart 2023 | Saat: 10.00 – 18.00
Yer: Tasarım Atölyesi, Kadıköy / İstanbul
Katılım: Herkese Açık, Sınırlı, Kayıt Gerekli


Topluluk merkezi Kahramanmaraş’a dernek tarafından yapılan keşif gezisinde belirlenen nokta ve noktalar için düşünülecek olup, ağırlıklı olarak ahşap malzeme üzerinden tasarımlar geliştirilmesini hedefliyor.
Tasarım Atölyesi Kadıköy’de 4 ve 5 Mart günleri, saat 10.00 – 18.00 arası gerçekleşecek atölyeye tam zamanlı katılım bekleniyor. Katılımcıların tercih ettikleri tasarım araçlarını yanlarında getirmeleri tavsiye ediliyor.
Atölye mimarlık ve tasarım alanlarından öğrenciler ve mezunların yanı sıra, konuya ilgi duyan her alandan kişinin katılımına açık olup kontenjan ile sınırlıdır.
Ayrıntılı bilgi için: herkesicinmimarlik.org

* Kahramanmaraş Afet Sonrası Topluluk Merkezi Projesi Sivil Toplum için Destek Vakfı ve Turkey Mozaik Foundation iş birliğiyle hayata geçirilen Kahramanmaraş Depremi Küçük Destek Fonu desteğiyle gerçekleştirilmektedir.