UMÖB 21,5 Ankara”dan Depo Bellek İçin Açık Çağrı!

Bu yıl 46.’sı düzenlenen “Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması”, 6-10 Şubat 2023 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecek. UMÖB 21,5 depo bellek ekip çağrısı için son başvuru tarihi ise 6 Ocak 2023.


“46. Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması”

Depo Bellek Ekip Çağrısı için Son Başvuru Tarihi: 6 Ocak 2023 Cuma
Tarih:
6-10 Şubat 2023
Yer:
Ankara


UMÖB 21,5 Depo Bellek Tanıtım Metninden: 

fr.Depot (de’po): korunmak, saklanmak veya gerektiğinde kullanılmak için bir şeyin konulduğu yer, ardiye.

Nedir Depo Bellek? Depo Bellek, etkinlik süresince olanları kendi kurgusunda belgeleyen bir ekiptir. Depo Bellek ekibi olan biteni depolar ve z raporları, fotoğraflar, gazeteler aracılığıyla UMÖB ahalisini haberdar eder. Geçmiş UMÖB’leri derli toplu görmek ve gelecekte yeniden üretmekte bir arşiv niteliği taşır. Biz de Depo Bellek’ in bir ekip işi olduğuna inanıyor, bunun devamlılığını sürdürmeyi amaçlıyoruz. Bu sebeple ekip başvurularına öncelik veriyor, en az 3 en fazla 6 kişi olmak kaydıyla başvuruları açmış bulunuyoruz.

Nasıl ki her UMÖB o ekibin yorumudur, her Depo Bellek ekibinin yorumu da bu belgeleme işini bir adım ileri taşır.

Depo Bellek başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. Görüş ve önerileriniz için @umobankara Instagram hesabından veya umobankara@gmail.com e-posta adresinden UMÖB 21,5 Ankara ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. Önceki depo ekiplerini Instagram sayfasından ziyaret edebilirsiniz.