“Arkitera Seyahat Bursu”nun 2022 Kazananı Açıklandı!

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından 2010 yılında başlatılan ve 2017’den bu yana Geberit sponsorluğunda düzenlenen “Arkitera Seyahat Bursu”nun kazananı açıklandı.

Geberit’in global teması “Güvenin Rahatlığını Yaşa”ya uygun olarak belirlenen “Güven İçerisinde Tasarlamak” etrafında gerçekleştirilen Arkitera Seyahat Bursu’nun 2022 bursiyeri açıklandı. Ön değerlendirme sonucunda finale kalan 7 aday arasından 2022 yılının kazanan isim Metis – Mekân başlıklı projesiyle Tuğçe Topada oldu.

Geberit Genel Merkezi’nde Mimar Kerem Piker, Mimar Esin Tercan, 2021 Arkitera Seyahat Bursu kazananı Beyza Saral, Arkitera temsilcileri ve Geberit temsilcisinden oluşan jüri üyelerine yapılan sunumların ardından değerlendirme sonucu birinci olarak belirlenen Topada, kazandığı burs kapsamında bir mekânın birden fazla boyutta yer alması anlamına gelen “Metis – Mekân” kavramı üzerinden İspanya’nın Barselona ve Madrid şehirlerine gidecek.

Bu yıl 6. kez Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı ve Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü öğrencileri ve mezunlarının gelişimine destek vermek amacıyla verilen bursu kazanan Tuğçe Topada, amacının yolculuğunda topladığı anıları 3 boyutlu dijital ortamda saklamak olduğunu belirtti.

2022 Arkitera Seyahat Bursu kazananının seçimi aşamasında şu kriterler göz önünde bulundurdu:

  • 2022 yılı temasına uygunluk,
  • Bursiyerin bireysel gelişimine katkı sağlaması,
  • Arkitera’nın konuyla ilgisi göz önüne alınarak içeriğin tüm platformlarda konunun zenginleştirilmesine sağlayacağı katkı,
  • Bursiyerin sunacağı bütçenin sürdürülebilir olması ve planlanan rotanın 7 günü aşmaması.

Yarışma hakkında detaylı bilgiye www.seyahatbursu.com adresinden ulaşabilir. Tuğçe Topada’nın sunumu ve yapacağı yolculuğa ait detaylar buradan takip edilebilir.

Instagram: www.instagram.com/seyahatbursu/
Facebook: www.facebook.com/seyahatbursu/
Twitter: www.twitter.com/seyahatbursu


Geberit
Temelleri 1874 yılında Albert Gebert tarafından atılan Geberit, 1905 yılında ahşap dış kaplamalı ilk rezervuarı çalışır hale getirerek ve 1912 yılında patentini alarak tüm dünyada faaliyet gösteren Geberit Grup, Avrupa’da sıhhi tesisat sektörünün lideri konumundadır. Sıhhi tesisat ve vitrifiye alanlarında, özellikle merkez Avrupa’da hemen hemen tüm ülkelerde sektör lideri olarak varlığını devam ettiren Geberit 4 tanesi denizaşırı ülkelerde olmak üzere 26 üretim tesisine sahiptir. Genel merkezi İsviçre’de, Rapperswil-Jona’da bulunan şirket, yaklaşık 50 ülkede sayıları 12.000’i bulan çalışanıyla 2021 yılında 3,46 milyar CHF ciro elde etmiştir. Geberit hisseleri SIX Swiss Exchange’de işlem görmektedir ve 2012 yılından bu yana SMI’nın (Swiss Market Index) bir parçasıdır.