“Altın Lider Ödülleri 2022” Yapı Sektörünün Liderlerini Ödüllendirdi!

İş dünyasının oyları ile belirlenen “Altın Lider Ödülleri”, 20-21-22 Aralık’ta Raffles İstanbul’da düzenlenen “Büyülü Gala Geceleri” ile sahiplerini buldu.

Organizasyonu KREA M.I.C.E. tarafından gerçekleştirilen “Altın Lider Ödülleri” platformunda 31 Mart 2022 tarihinden itibaren, tüm Türkiye’den 46 binin üzerinde oy kullanıldı. Türkiye’de iş dünyasında çalışan her bireyin “tekil oyu” ve cep telefonuna gönderilen “SMS doğrulama kodu” ile katıldığı oylamalar 25 Kasım 2022’de sona erdi. Borusan Otomotiv-BMW ve Sodexo destekleri ile gerçekleşen gala gecelerinde “Türkiye’nin En Beğenilen Altın Liderleri” ödüllendirildi.

Yapılan değerlendirme sonucu en fazla oy alan duayen isimlerinden oluşan Altın Liderler üç gece arka arkaya düzenlenen gala gecelerinde “Başarının Sırrı” konuşmalarını da gerçekleştirdiler. Gala gecelerinde birinci gece Nükhet Duru, ikinci gece Erol Evgin, üçüncü gece Şevval Sam konser verdi.

Değişen piyasa koşullarında, şirket başarısında liderlerin özelliklerinin öne çıktığını belirten KREA M.I.C.E. kurucusu Seda Mızraklı Ferik, “C-Level Liderler için oluşturduğumuz demokratik ve şeffaf ödüllendirme sistemimiz tüm sektörlerden büyük beğeni aldı. Katılım şartları, teknolojik alt yapı farklılığı ve kullanılan on binlerce oy sebebi ile ‘Türkiye’nin En Prestijli Liderlik Ödülleri’ olarak tarif ettiğimiz ‘Altın Lider Ödülleri’nin heyecanını yürekten taşıyoruz. Şirketlerin liderlerinin bıraktıkları ‘anlamlı izleri’ destekliyoruz ve iş dünyasının oyları ile seçilen Altın Liderleri yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

Ödül töreninde yapı sektöründen Görkem Elverici (Şişecam) 2022 Yılının En Beğenilen CEO’ları; Arzu Uludağ Elazığ (Nippon Paint – Betek Boya) ve Ebru Şapoğlu (Şişecam) 2022 Yılının En Beğenilen CMO’ları; Selda Seçkinler (Kale Grubu) ve Şengül Arslan (Şişecam) ise 2022 Yılının En Beğenilen CHRO’ları arasında yer aldı.

Mobilya ve beyaz eşya sektöründe ise Enis Sonemel (Siemens Healthineers), Hakan Bulgurlu (Arçelik) ve Nuri Öztaşkın (Yataş) 2022 Yılının En Beğenilen CEO’ları; Akın Garzanlı (Arçelik), Ali Aktaş (Bosch Termoteknik),Duygu Badem Uylukçuoğlu (Vestel) ve Esin Karadede (Philips) 2022 Yılının En Beğenilen CMO’ları; Ayla Akkaban Maşlak (IKEA Türkiye), Semra Ergin (Samsung) ve Toygan Pulat (Arçelik) ise 2022 Yılının En Beğenilen CHRO’ları olarak ödüllendirildi.


Altın Lider Ödülleri 2023 oylamaları 31 Mart 2023’de başlayacak ve 15 Kasım 2023’e kadar devam edecek. Oy kullanmak isteyen iş dünyasının tüm bireyleri her yıl olduğu gibi, arzu ettikleri liderleri aday gösterebilecek ve www.altinliderodulleri.org adresinden oylarını ücretsiz olarak kullanabilecek.

Altın Lider Ödülleri hakkında ayrıntılı bilgi için: www.krea.click/altinliderodulleri


KREA M.I.C.E.
2002 yılında Seda Mızraklı Ferik tarafından kurulan KREA, KREA M.I.C.E. (Toplantı, Seyahat, Kongre, Etkinlik Yönetimi), KREA DIRECT, KREA DIGITAL, KREAHR, KREA Disrupt (Çizgi Altı Reklam) şirketleri ile 360 derece müşteri memnuniyeti yaratan, 300’den fazla markaya offline & online hizmet veren bir şirketler grubudur. KREA, kuruluşundan bu yana yüzlerce lider kuruluşa 5 bin 500’den fazla projede hizmet vermiştir. KREA Grup şirketi olan KREA M.I.C.E., A Grubu Seyahat Acentesi olarak yurt içi ve yurt dışı toplantı, kongre, konferans organizasyonu, 500 kişi ve üzeri toplantı, etkinlik ve bayi toplantıları, iç iletişim toplantıları bin kişi ve üzeri kurumsal motivasyon etkinlikleri, yurt içi ve yurt dışı B2B Incentive seyahatler gerçekleştirmektedir. Pandemi döneminde tüm etkinlikleri dijital platforma taşıyan KREA M.I.C.E., 2021’de yeni bir atılım yaparak, kendi markası ile liderlik zirveleri yapmaya başlamıştır. Uluslararası onlarca ödüle sahip olan KREA M.I.C.E. Ace of M.I.C.E.’da Türkiye’nin “En İyi Etkinlik Yönetimi ve Toplantı Firması” seçilmiş, 2020 Eventex Global Etkinlik Ödülleri’nde ise dünya birincisi olmuştur. Mayıs 2022’de Türkiye’de bugüne değin yapılmış en büyük insan kaynakları ve liderlik zirvesi olan “Global HR Summit 2022”yi gerçekleştirmiş, 50+ ülkeden, 15.000 liderin katılımı ile Türkiye’den toplantı sektöründe ilk dünya markasını yaratmayı başarmıştır. KREA M.I.C.E. tarafından Ekim’de düzenlenen “Global Marketing Summit 2022”yi organize etmiş, bu zirveye ise 143 ülkeden elli binin üzerinde katılım olmuş, Türkiye’de bugüne dek yapılmış en büyük Pazarlama Zirvesi ve Türkiye’den bu alanda çıkan ilk dünya markası olmuştur. KREA M.I.C.E., Türkiye’nin Altın Lider Ödülleri markasının da yaratıcısıdır.