İnci Eviner’in Yeni Sergisi “Evin Ötesi” (İMALAT-HANE)de!

İnci Eviner’in farklı dönemlerinden eserlerini bir araya getiren “Evin Ötesi” adlı sergi,  7 Ocak – 8 Nisan 2023 tarihleri arasında İMALAT-HANE’de sanatseverlerle buluşuyor. 


“Evin Ötesi”
Sergi

Sanatçı: İnci Eviner
Tarih: 7 Ocak – 8 Nisan 2023
Yer: İMALAT-HANE, Nilüfer / Bursa


Sergi tanıtım metninde “Evin Ötesi” şöyle ifade ediliyor:

“Çalışmalarında gölgelerin haritasını çıkaran İnci Eviner, modern aklın üç boyutlu evrenini temsil etmekten öte, ele aldığı malzemenin doğası gereği çok katmanlı ve uçsuz bucaksız olmasına odaklanır. Eviner’in haritaları, sık sık kendi üzerine katlanır, kat yerlerinden yeni yeni rotalar doğar, dolambaçlıdır. Bildiğimiz anlamdaki haritalar kullanım amaçları gereği dünyanın karmaşasını soyutlayıp iki boyuta indirmeye çalışırken Eviner, haritalarına yaşamın çoğulluğunu geri verir. Sanatçının haritaları içlerinde kaybolmak içindir.

Böylesi canlı haritaları, soğuk yer imlerinden ziyade daima devinim hâlindeki bedenler mesken edinir. Bu bedenler, yukarıdan aşağı ilahi bir amaç uğruna kurgulanmış bir organizmanın ögeleri olmaktan ziyade her biri kendi var olma arzularına göre devinen parçalardır. İnci Eviner’in haritaları her daim hareket hâlinde olanlar içindir. Gezginler, göçebeler, arzusunun peşinde sürüklenenler…”

“Evin Ötesi”, salı – cumartesi günleri, saat 11.00 – 19.00 arası ziyaret edilebilir. Sergi hakkında gelişmeler için İMALAT-HANE‘nin web sitesi ve sosyal medya sayfaları (Instagram, Facebook) takip edilebilir.