(Ka Atölye)’den “Bak Sana Ne Getirdim: İngiltere Seçkisi”

Ka Atölye’nin, yirmiden fazla sanatçının fotokitap seçkileriyle genişleyen herkese açık kütüphanesi, British Council’ın Yaratıcı İş Birlikleri Programı desteğiyle dört farklı “Bak Sana Ne Getirdim” ile genişliyor.

“Bak Sana Ne Getirdim: İngiltere Seçkisi” (Look What I’ve Brought You: The UK Selection) kapsamında Ka’nın kütüphanesi için Aron Mörel (Mörel Books), Ramon Pez (Colors Magazine), Tom Booth Woodger (Besides Press) ve Bruno Ceschel (Self Publish Be Happy) kendi ürettikleri, tasarladıkları, bastıkları ve seçtikleri kitaplarla Ka’da yer alacak. Her bir katılımcının önce fotoğraf kitabı yayımcısı olarak kitaplarla kurdukları ilişkileri, ardından editör olarak fotoğrafçılarla kurdukları iletişimi ve okuyucu olarak kitaplarla kurdukları bağları konuşulacak.

“Bak Sana Ne Getirdim” buluşmalarında aynı zamanda, lens tabanlı çalışan ve fotokitap üretimi yapmak isteyen sanatçıların portfolyo değerlendirmeleri de gerçekleşecek. Aklında bir projesi, elinde basılı fotoğrafları veya maket kitabı olan herkes ücretsiz portfolyo değerlendirmelerine başvurabilecek.

“Bak Sana Ne Getirdim: İngiltere Seçkisi” etkinlik serisiyle, İngiltere’den yayıncıları, editörleri ve tasarımcıları, Ka’ya davet ederek onları Türkiye’den fotoğraf meraklıları ile bir araya getirmeyi ve bu süreçte de fotoğrafa farklı perspektiflerden bakabilmeyi ve fotoğraf üretimindeki yeni gelişmeleri yakından takip etmeyi, fotokitaplara yönelik farkındalığı arttırabilmeyi ve  fotoğraf üretimini desteklemeyi amaçlıyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.kaatolye.com