(Kaleseramik)’e “Mükemmel Mimari” Ödülü!

Kaleseramik’in, “İyi Bak Dünyana” hareketi çerçevesinde, sürdürülebilirlik temasını odağına alan 2021 yılındaki UNICERA stant tasarımı, German Design Award yarışmasında “Mükemmel Mimari” ödülüne layık görüldü.

Tasarım ve uygulaması, Demirden | ilio ve Kaleseramik Konsept ve Görsel Tasarım Ekibi’nin ortak çalışması ile gerçekleştirilen Kaleseramik’in UNICERA 2021 stant tasarımı, German Design Award “Fuar ve Sergi” kategorisinde “Mükemmel Mimari” ödülünün sahibi oldu.

Kaleseramik’in “İyi Bak Dünyana” konumlandırmasının akılcı ve yenilikçi bir platformda aktarıldığı sergileme tasarımı, sürdürülebilir üretim ve tüketim ilişkisine katkı sağlama sorumluluğunu da hatırlatıyor. Yüzde 80 oranında daha az zemin malzemesinin kullanıldığı, yüzde 91’i geri dönüştürülebilir malzemelerden oluşan yapı, ziyaretçilere güncel bir deneyim sundu.
Ziyaretçilerini “İyi Bak Dünyana” kavramının aktarıldığı dijital deneyim koridoruyla ana sergileme alanına davet eden yapıda, doğadan unsurların yer aldığı animasyon ve Demirden | ilio’nun proje için özel olarak tasarladığı posterler, müşteri yolculuğunun başında etkili bir iletişim katmanı olarak görev aldı.

Dış cephede kullanılan dekoratif camlar hafif bir yapının ana karakterini oluştururken transparanlığıyla deneyim koridorunu merak uyandıran bir etkiyle dış alana aktarıldı. Deneyim koridoru sonrası ziyaretçiler 3 temel katmandan oluşan sergileme alanının merkezine ulaşırken, yeni ürünlerin sergilendiği yaşam alanları güncel iç mekân trendlerini yansıtırken, sergileme alanını çevreleyen bir dış kabuk görevini de üstlendi.

Sergileme alanını baştan sona kavrayan ve “İyi Bak Dünyana” adı verilen uzun duvar boyunca Kale’nin çevreci ürünleri, sanat ve tasarım ile ilişkisi ve sosyal fayda projeleri sergilendi. Sergileme alanının merkezinde ise yeni ürünlerin bir doğa stilizasyonuyla soyut sergilendiği alanlar yer aldı. Yeniden kullanım amacıyla tasarlanan “İyi Bak Dünyana” duvar konstrüksiyonu esnek ve modüler bir yapı imkânı sunarak sürdürülebilir mekân tasarım stratejisine katkı sağladı.

Ham ahşap kalasların birleştirildiği konstrüksiyon, doğal ve samimi bir etkileşim platformu yaratmayı amaçlarken, Demirden | ilio’nun bu proje için tasarladığı “İyi Bak Dünyana” posterlerinin doğal bir parçası haline geldiği konstrüksiyon, marka iletişiminde de güncel bir deneyim platformu sundu.