İnşaat Sektörü “BETON 2023″te Buluşacak!

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) ve TG Expo ortaklığı ile düzenlenen “BETON 2023 Hazır Beton Kongresi ve Fuarı”, hazır beton, çimento, agrega ve inşaat sektörlerini bir araya getirecek. 


“BETON 2023 Hazır Beton Kongresi ve Fuarı”

Tarih: 15 – 18 Mart 2023
Yer: İstanbul Fuar Merkezi, Yeşilköy, İstanbul
Katılım: Bilet Gerekli


“BETON 2023 Hazır Beton Kongresi” 15 – 17 Mart 2023 tarihlerinde; BETON 2023 Hazır Beton, Çimento, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı”ise 15 – 18 Mart 2023 tarihlerinde Yeşilköy’de İstanbul Fuar Merkezi’nde 9, 10 ve 11’inci salonlarda gerçekleştirilecek.

Hazır beton sektörü, 2021 yılı resmî verilerine göre 4 milyar doları aşan cirosu, 35 bini aşan istihdam hacmi ve yıllık 105 milyon metreküpü bulan üretimiyle Türkiye ekonomisi ve inşaat sektörü açısından önemli bir yere sahip.

“BETON 2023 Kongresi”nde; betonda döngüsel ekonomi ve sürdürülebilirlik; hazır beton sektöründe endüstri 4.0 ve dijitalleşme; beton özelikleri, bileşenleri, tasarımı ve testler; özel betonlar ve uygulamaları; beton yollar ve kara yolu beton güvenlik yapıları; betonda yenilikçi yaklaşımlar ve ürünler; üretim aşamasında ve yerindeki betonda nitelik denetimi; betonun dayanıklılığı (dürabilitesi) ve iç yapı özellikleri; hazır beton sektöründe güncel konular ve yapısal uygulamalar başlıkları altında sektörün gelişimine katkı sağlayacak bildiriler sunulacak.

Akçansa, Çimbeton ve Çimsa‘nın ana sponsorluğunda; Monoanalytics, Topsit, Masterchem, Pascal, Lyksor, Mobiliz, Chryso, TÜRKÇİMENTO ve İnosel‘in resmî sponsorluğunda düzenlenecek olan “BETON 2023 Hazır Beton Kongresi”nin çalışmaları devam ediyor. Kongre’ye gönderilen 130 bildiri özeti Bilim Kurulu tarafından değerlendirilerek, sunulacak bildirilere karar verilecek. 500’den fazla delegenin katılacağı ve 60’ı aşkın bildirinin sunulacağı Kongre’yi akademisyenler ve araştırmacıların yanı sıra hazır beton sektörünün ve yan sanayi firmalarının temsilcileri de yakından takip edecek.

Fuarda, inşaat, hazır beton, çimento ve agrega sektörleri ile ilgili son teknolojik ürünler, araç, makine ve ekipmanlar, hizmet ve donanımlar sergilenecek. Hazır beton ve çimento ekipmanlarının yanı sıra beton santralleri, iş makineleri, kamyon ve çekiciler, transmikserler, pompalar, kalıp sistemleri, vinçler, çeşitli beton kimyasalları, otomasyon sistemleri, lastik ve akaryakıt ürünleri, sektörel makineler başta olmak üzere çok geniş bir ürün yelpazesi hazır beton, agrega üreticileri ve inşaat yapımcılarına sunulacak.

İstanbul Fuar Merkezi’nde toplam 15.708 metrekarelik alanda düzenlenecek olan “BETON 2023”, Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO), Beton Sürdürülebilirlik Konseyi (CSC), İstanbul Sanayi Odası (İSO), Ankara Sanayi Odası (ASO), Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK), Türkiye Deprem Vakfı (TDV), Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES), İnşaat Mühendisleri Odası (İMO), Türkiye Müteahhitleri Birliği (TMB), Yapı Denetim ve Deprem Mühendisliği Derneği, Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu (YÜF) tarafından destekleniyor. Fuar, ekonominin lokomotifi inşaat ve onun en temel kolu hazır beton ile ilgili sektörlerden 100’ün üzerinde katılımcısı ile Avrupa, Asya, Afrika ve Orta Doğu’dan 3.000’i uluslararası olmak üzere toplamda 12.000’den fazla sektör profesyonelini ağırlayacak.

“Beton 2023 Fuarı ve Kongresi” ilgili gelişmeler için \www.betonfuarivekongresi.com web sayfası takip edilebilir.