İAE-ANAMED Ortak Araştırma Desteği”ne Başvurular 18 Aralık Tarihine Kadar Devam Ediyor!

Suna ve İnan Kıraç Vakfı İstanbul Araştırmaları Enstitüsü (İAE) ile Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nin (ANAMED) birlikte hayata geçirdiği “İAE-ANAMED Ortak Araştırma Desteği” için son başvuru tarihi 18 Aralık 2022.


“İAE-ANAMED Ortak Araştırma Desteği”

Son Başvuru Tarihi: 18 Aralık 2022 Pazar
Katılım: Doktora Sonrası Bilim İnsanlarına Açık
Başvuru:
Çevrim İçi, ANAMED Başvuru Sistemi
Dil:
İngilizce


İAE-ANAMED Ortak Araştırma Desteği, tarih öncesinden 20. yüzyıla kadar İstanbul’un arkeolojisi, mimarisi, sanat tarihi ve mirası üzerine çalışan doktora sonrası bilim insanlarının başvurularını bekliyor.

Başarılı aday, 2023-2024 akademik yılının güz döneminde Beyoğlu’ndaki ANAMED binasında ikâmet edecek ve önerdiği araştırma için hem İAE’nin hem ANAMED’in olanaklarından yararlanma imkânına sahip olacak. Araştırma desteği; her iki sponsor kurumun araştırma ve kütüphane olanaklarına, etkinliklere ve akademik topluluklara tam erişimin yanı sıra fırsatlar paketi dışında kalan masrafları karşılamak üzere aylık bir hibe, Türkiye’ye gidiş-dönüş uluslararası seyahat masrafları, ANAMED binası içinde bir dairede konaklama, haftada beş öğünlük yemek kartı, sağlık sigortası, mütevazı bir araştırma bütçesi ve çalışma alanı gibi çeşitli avantajlar sunuyor.

İAE-ANAMED Ortak Araştırma Desteği’ne 18 Aralık’a kadar ANAMED’in başvuru sistemi üzerinden başvuru yapılabilir. Başvuru dili İngilizcedir.

Ayrıntılı bilgi için: https://anamed.ku.edu.tr/en/fellowships/joint-fellowships