(.artSümer)’de Yeni Sergi: “Beyin Sisi”

.artSümer “Sanatçılar ve Konuk Sanatçıları” konseptiyle “Beyin Sisi” adlı karma sergiye, 26 Kasım – 7 Ocak tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.


“Beyin Sisi”
Sergi

Sanatçılar: Karma
Tarih:
26 Kasım – 7 Ocak 2023
Yer: .artSümer, Beyoğlu / İstanbul


Literatürde yıllardır var olan fakat adını hayatlarımızı kökten değiştirmeye başlayan Covid-19 pandemi süreciyle birlikte sıklıkla duymaya başladığımız “Beyin Sisi” kavramı etrafında kurgulanan sergi, yaşantımızdaki odaklanmayı terk etme eylemlerimizin isteğe bağlı ve zorunlu sebeplerini anımsatırcasına “anda kalma” halini öne çıkarıyor. Sisli atmosferin etkisinde kalan bulanık zihinleri hatırlamaya davet ederken, modern yaşamın keşmekeşinden sıyrılmaya olanak veren “mental bir ara” sunuyor. İzleyicilere, mekân ve eserler arasında kurulan diyalog vasıtasıyla, sosyal etkileşim ve taze bakış imkânları yaratıyor.

.artSümer‘in uzun yıllar boyunca sürdürdüğü “Sanatçılar ve Konuk Sanatçıları” karma sergi konseptinde galerinin temsil ettiği isimler, güncel sanat alanından takip ettikleri başka bir sanatçıyı sergiye davet ediyor. Sanatçılar, bireyselliğe hapsoluşumuzun ardındaki zaman diliminde bilişsel zayıflık yaratan sislerin dağılması için odak noktalarına kolektif bilinci yerleştirerek; hafızaları yoklamaya, bugünü hatırlamaya ve izleyicilere zihinsel deneyim alanları sunmaya çalışıyorlar.

Sergi hakkında gelişmelerden haberdar olmak için galerinin web sitesi ve Instagram sayfası takip edilebilir.