“ColorPro Award 2022” Kazananları Açıklandı!

ViewSonic tarafından üçüncüsü düzenlenen “ColorPro Award 2022”nin kazananları açıklandı. Tüm dünya genelinde düzenlenen yarışmanın “Fotoğraf” kategorisinde ilk 100’e giren çalışmaların arasında Türkiye’den 2 eser yer alıyor. 

139 farklı ülkeden katılan sanatçılar, yarışmanın teması olan “Atılım” ile toplam 11.165 eser sundu. Geçen seneye göre katılımın iki kat arttığı yarışmaya bu yıl yeni eklenen “Dijital Sanat” kategorisinde en iyi 10 yaratıcı eser arasında Türkiye’den de 1 çalışma bulunuyor.  ViewSonic Ülke Müdürü Önder Şengür, “Özellikle sanatta atılım, birçok biçimde olabilir. Bu yıl bu kadar çok başvuru aldığımız için heyecanlıyız. Her sene artan ülke ve başvuru sayısı sayesinde sanat eserlerinde geçen seneye göre çok daha fazla çeşitlilik gördük” dedi. ColorPro Award’un dünyanın dört bir yanındaki yaratıcı zihinlerin birbirine ilham vermesi için büyük bir fırsat yarattığını belirten Şengür, görsel teknolojilerini geliştirmeye devam ederek ve ortaklarıyla birlikte çalışarak sanatçı topluluğunu güçlendirmeyi umduklarını söyledi.

Ebru Konal

Popüler görsel yaratıcılar Alice Greenfield, Ron Timehin, Luke Jackson-Clark ile ViewSonic, SHOOTERS, Calibrite, Shoot The Frame ve OneOffs profesyonellerinin de aralarında bulunduğu 14 kişiden oluşan jüri; özgünlük, hikâye anlatımı, teknik uygulama ve kompozisyon gibi kriterlere göre kazananları seçti. “Atılım” temasıyla gerçekleşen yarışmada ödül alan çalışmalar, 24-27 Kasım’da Londra ve 9-11 Aralık’ta Tayvan’ın Taipei kentinde gerçekleştirilecek törenlerde sergilenecek.