(CultureCIVIC) Yerel Projeler Hibe Programı’nda Desteklenen Projeler Açıklandı!

CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı kapsamında, Yerel Projeler Hibe Programı’nın üçüncü açık çağrı döneminde desteklenen projeleri belli oldu.

Yerel topluluklar ve izleyiciler üzerinde etkili olan girişimlere ve bireylere ulaşma amacıyla tasarlanan Yerel Projeler Hibe Programı, hoşgörü, ayrımcılık karşıtlığı, ifade özgürlüğü ve demokratik süreçlerin teşvik edilmesinde sivil toplum ve kültür sanat alanı için fon sağlıyor. Program, sosyal sorunları mercek altına alan ve diyaloğu teşvik eden kültürel projeleri destekliyor.

1 Temmuz – 1 Ağustos 2022 tarihleri arasında açık olan çağrıya toplam 160 başvuru gerçekleşti. CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı ekibi tarafından, Yerel Projeler Hibe Programı’nın koşullarını sağlayan, başvuru belgelerinin tümünü dolduran başvurular teknik değerlendirme sonrasında jüri üyelerine iletildi. Başvurular, İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesinden Doç. Dr. Altuğ Akın, İKSV’den Kültür Politikaları Çalışmaları Departmanı Proje Yöneticisi Dr. H. Selen Akçalı, Hafıza Merkezi’nden Hafıza ve Barış Çalışmaları Program Yöneticisi Gamze Hızlı, Anadolu Kültür’den VAHA ve Tandem Programlar Koordinatörü Aysu Arıcan tarafından değerlendirilerek destek verilecek 26 proje belirlendi.

Desteklenen projelere buradan ulaşılabilir.