(Braas Çatı Sistemleri)’nden İşlevsel Çözüm: “Braas Kar Tutucu Kiremit”

Uzun ömür ve yüksek performans için farklı ürün grupları ile çatıyı çözülmesi gereken bir sistem olarak ele alan Braas Çatı Sistemleri’nin geliştirdiği “Braas Kar Tutucu Kiremit”, yoğun kar yağışlarının görüldüğü dönemlerde önem kazanıyor. Ürün, çatıda biriken kar kütlesinin çatı yüzeyinden kontrolsüz biçimde, büyük parçalar halinde kayarak insanlara ve dere sistemine zarar verme ihtimalini azaltıyor.

Braas Çatı Sistemleri tamamlayıcı (sistemik) kiremit ürün grubunda bulunan kar tutucu kiremit, özel engel profili ile kiremit üstünde biriken kar kütlesinin, çatı yüzeyinden kontrolsüz biçimde büyük parçalar halinde kayarak insanlara ve dere sistemine zarar verme olasılığını azaltıyor. Çatı eğimi ve bölgedeki kar miktarı gibi kriterlere bağlı olarak kar tutucu kiremitin sarfiyatı belirleniyor ve çatılara özel bir dizilim sistemi ile yerleştiriliyor.

Kar tutucu kiremit,

● Kar yükünün kar örtüsü üzerinde dengeli bir şekilde dağıtılmasını sağlıyor,

● Zaman içinde yapısı bozulmuyor; montajı için ek hizmet ve malzeme gerektirmiyor,

● Braas kiremit ile aynı profilde ve renklerde üretildiğinden kolay uygulama sunuyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.bmigroup.com/tr


Braas Çatı Sistemleri
Braas Monier ve Icopal’in birle
şiminden doğan BMI Group, Avrupa’nın en büyük eğimli ve teras çatı çözümleri üreticisidir. Avrupa’nın yanı sıra Asya ve Afrika’da da faaliyet gösteren BMI Group, Kuzey Amerika’daki lider çatı ve su  yalıtımları üreticisi GAF gibi, bir Standard Industries kuruluşudur ve birlikte dünyanın en  büyük çatı ve su yalıtımı operasyonunu oluştururlar.  

BMI Group, Türkiye’de konusunda lider Braas markası ile 1998’den beri faaliyet göstermekte  olup, 36.000 m2alan üzerinde yılda 1,5 milyon m2kapasiteli Braas Çatı Sistemleri üretim  tesisine sahiptir. BMI, Türkiye’de Braas Çatı Sistemleri, EverGuard TPO ve Icopal markaları  ile eğimli ve teras çatılara yönelik ürünleriyle hizmet vermektedir.