“Deka+2 / Türkiye’de Tasarımın 12 Yılı” Sergisi için SON GÜNLER!

ArtHan Galeri, “Deka+2 / Türkiye’de Tasarımın 12 Yılı” isimli sergiye 6 Kasım’a kadar ev sahipliği yapıyor. Tasarım ürünlerine,  üretici kuruluşlara ve tasarımcılara yer açan sergi, Türkiye’de tasarımın 2010 – 2022 yılları arasındaki sürecini gözler önüne seriyor.


“Deka+2 / Türkiye’de Tasarımın 12 Yılı”
Sergi

Küratör: Özlem Yalım
Tarih: 10 Eylül 2022 – 6 Kasım 2022
Yer: ArtHan Galeri, Rüstem Paşa Hanı (Kurşunlu Hanı), Beyoğlu / İstanbul


Tasarım mesleğinin ulusal ve özellikle uluslararası gündeme taşınacağı bir sergi olan “Deka+2”, kapsama alanı ile beklenen bir galeri sergisinden çok daha farklı bir anlam üstlenmeyi amaçlıyor. Sergi kapsamında kendi alanlarında başarılı ürün tasarımcıları seçkisi ile onların imzasını taşıyan ticari ürünler olan mobilya, tekstil, aydınlatma, masa üstü eşyalar, teknolojik ürünler, ambalaj, grafik tasarımı, illüstrasyon, tekne gibi tasarımlar yer alıyor. Ürünler hikâyeleri ile birlikte ve temsil ettikleri alanın genel sektörel değerlendirme metinleri eşliğinde arşivsel ve tarihsel nitelikte hazırlanarak sunuluyor.

Küratörlüğünü Özlem Yalım’ın üstlendiği serginin katılımcıları arasında; Autoban, Oya Akman, Erdem Akan, Melike Altınışık, Sezgin Aksu, Zeynep Arolat, Başak Bakkaloğlu, Halit Berker, Cem Cemal Çobanoğlu, Çiğdem Eren Demirel, Hakan Diniz, Emre Evrenos, Umut Erkin Güngör, Gülay Gamze Güven, Hakan Helvacıoğlu, Orhan Irmak, Defne Koz, Nilüfer Kozikoğlu, Jale Kulin, Atilla Kuzu, Koray Malhan, Mete Mordağ, Tamer Nakışçı, Alper Nakri, Gülnur Özdağlar, Arif Özden, Güvenç Özel, Tanju Özelgin, Eylem Pala, Nazar Şigaher, Sinan Tansal, Uniqka, Can Yalman ve Zoom TPU gibi isimler yer alıyor.

“Deka+2 / Türkiye’de Tasarımın 12 Yılı” sergisi hakkında ayrıntılı bilgi için bi-özet‘in önceden yer verdiği ilgili haberi incelenebilir:

(ArtHan Galeri)’de “Deka+2 / Türkiye’de Tasarımın 12 Yılı” Sergisi…