(CUBO) İlk Konsept Showroom’unu Samsun’da Açtı!

CUBO, Karadeniz Bölgesi’ndeki toptancı bayisi Tellioğlu’nda ilk konsept mağazasını açtı. CUBO, Tellioğlu aracılığıyla, Karadeniz Bölgesi’nde 200’ün üzerinde satış noktası üzerinden ürünlerini tüketiciyle buluşturuyor.

Samsun’un Terme İlçesi’nde 10 bin m² kapalı olmak üzere toplam 23 bin m² alanda bulunan Tellioğlu, 45 yıldır sektörde var olan güçlü bir iş ortağı. Bayi; Karadeniz Bölgesi’nde Samsun, Ordu, Sinop, Kastamonu illerinde CUBO ürünleri ile ‘’Yapıda Kusursuz Çözümler’’ sunuyor.

Geniş ürün yelpazesi ile yapı malzemeleri sektörüne çözümler üreten CUBO’nun ilk konsept mağazasında, boya grubunda; inşaat ve sanayi boyaları, yalıtım grubunda; ısı ve su yalıtım sistemleri, yapı kimyasalları grubunda; seramik, mermer, granit vb. yüzey yapıştırıcıları, teknik ürünler, zemin kaplamaları, zemin güçlendirmeleri, bina güçlendirmeleri alanındaki ürünleri sergileniyor. Efekt boya grubu olarak ifade edilen CuboArte markası ile geliştirilip üretilen dekoratif boya ve kaplamalarının da lanse edildiği mağaza, tasarımı ile de dikkat çekiyor.

CUBO Pazarlama Direktörü Burcu Güngör Özdemir

Bayilerin mağazasına gelen müşterilerin ihtiyacına uygun doğru çözümler sağlamak için böyle showroomlara gerek olduğunu söyleyen CUBO Pazarlama Direktörü Burcu Güngör Özdemir, ‘’Karadeniz Bölgesi’nde açtığımız konsept mağazamız bir ilk. Önümüzdeki dönemde yeni bölgelerde yeni konsept mağazalar açmak istiyoruz. Özellikle birçok teknik aşamadan geçen efekt boya ve kaplamalar, yapı kimyasalları ve yalıtım ürünlerinin detaylı teşhirlerini mağazalarda sergilemek son tüketiciye de kolaylık sağlıyor’’ dedi. 

CUBO Kalite ve Teknik Hizmetler Müdürü Vedat Yılmaz’ın Sunumu

CUBO, Tellioğlu’nda açtığı ilk konsept mağazasını ve ürünlerini tanıtmak amacı ile ustalara seminer düzenledi. Mağazanın açılışında Samsun basınını ağırladıktan sonra ustaları misafir eden CUBO’nun organize ettiği seminere bölgenin tecrübeli ustaları katılım gösterdi.  CUBO Kalite ve Teknik Hizmetler Müdürü Vedat Yılmaz’ın anlatımı ile gerçekleşen seminerde hem CUBO, hem de CUBO ürün grupları ile ürünlerin özellikleri tanıtıldı. Ustaların sorularının da cevap bulduğu seminer, işin ustalarıyla birlikte gerçekleşen akşam yemeği ile sona erdi.


CUBO
İnşaat malzemeleri sektöründeki faaliyetlerine 1994 yılında Başergün İnşaat olarak başlayan firma 2004 yılında unvanını Başergün Boya ve Kimya A.Ş. olarak değiştirerek “CUBO” markası ile inşaat ve sanayi boyaları üretimine başladı. 

CUBO, üretiminin büyük bir kısmını ana üretim hattı olan Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 42 bin m²’lik alan üzerine kurulu fabrikasında gerçekleştiriyor. İstanbul’da, Elazığ’da ve Ankara’da da üretim tesisleri bulunan CUBO, boya grubunda inşaat ve sanayi boyaları üretirken; yalıtım grubunda ısı ve su yalıtım sistemleri, yapı kimyasalları grubunda ise seramik, mermer, granit vb yüzey yapıştırıcıları, teknik ürünler, zemin kaplamaları, zemin güçlendirmeleri, bina güçlendirmeleri alanında üretim gerçekleştiriyor. Bunun yanı sıra, sektörde efekt boya grubu olarak ifade edilen dekoratif boya ve kaplamaları alanında CuboArte ismi ile yer alıyor. 

Firma, yurdun farklı bölgelerinde de istihdam yaratmak, tüketicilerin ürünlerine kolay ve hızlı erişimini sağlamak amacıyla 2019 yılında CUBO İSTANBUL, 2020 yılında CUBO ELAZIĞ, 2021 yılında da CUBO ANKARA fabrikalarını kurdu. Bu yıl Ankara Fabrikası’nda yaptığı yatırımlarla bu tesisteki kapasitesini %150 arttırdı. CUBO Dünya’nın farklı kıtalarında toplam 18 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. İhracatta %40 büyüme bekleyen CUBO, ihracat yaptığı ülkelere 12 yeni ülkeyi de eklemeyi hedefliyor. 2021 yılında %76 büyüme sağlayan firma, 2022 yılında da 2021 yılından çok daha büyük bir büyüme bekliyor. | www.cubo.com.tr/