Seramik Sektörü 7-11 Kasım’da UNICERA’da Buluşuyor!

UNICERA İstanbul – Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı, 7 – 11 Kasım 2022 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de sektörün öncü markalarına ev sahipliği yapacak.


UNICERA İsttanbul
Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı

Tarih: 7 – 11 Kasım 2022
Yer: İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy, Bakırköy / İstanbul


UNICERA Uluslararası Fuarcılık A.Ş. ve TG Expo Uluslararası Fuarcılık A.Ş. tarafından, Türkiye Seramik Federasyonu (TSF) ve Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği (TİMDER) iş birliği ile düzenlenen UNICERA Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı, ulusal ve uluslararası birçok markayı ağırlayacak.

Fuarda banyo ürünleri, zemin – duvar kaplamaları, seramik işleme teknolojileri, mutfak ürünleri, dekorasyon ürünleri, ambalajlama, depolama gibi pek çok ürün yer alacak. Uluslararası markalara da ev sahipliği yapan fuar, yeni sezon ürünleri ilk kez UNICERA’da dünya seramik sektörünün beğenisine sunacak.

T.C. Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB tarafından desteklenen UNICERA, 80 bin m² alanda yapılacak olup tarihinin en büyük metrekareli fuarı olmayı hedefliyor. Aynı zamanda ziyaretçi rekoru kırılması da öngörülen fuara, 100’den fazla ülkeden, on binlerce satın almacı ve profesyonel ziyaretçi bekleniyor. Seramik sektöründe dikkat çeken firmalara ait 1.200’ün üzerinde markanın yeni ürün ve hizmetlerinin sergileneceği fuarda; ziyaretçilerin yeni ürünlerle buluşması, katılımcı firmaların da tanıtımlarını en etkili şekilde yapmaları ve iş hacimlerini artırmaları hedefleniyor.

Başta Türkiye olmak üzere Avrupa ve bölge ülkelerden firmaların yer alacağı fuara; İtalya, Portekiz, Yunanistan, Hong Kong, Polonya, Rusya, Portekiz, Litvanya, Avustralya, BAE, Kolombiya, Çek Cumhuriyeti, İspanya, Fransa, Bulgaristan, Çin, Kıbrıs’tan katılım gerçekleşmesi bekleniyor. Fuara katılan firmalar arasında; Anka Seramik, Bartın Seramik-ALVİT, Bien Seramik, Creavit, Ege Seramik, ECA SEREL, Eczacıbaşı-VitrA, Eskişehir Seramik-ESVİT, Etili Seramik, Graniser, Granito, Güral, İdevit, İSVEA, Kale, Karo Metro Seramik, Kimya Mühendisi Haldun İşman Seramik-SMANNI, Kütahya Seramik, Mega Seramik-STİLVİT, MSA Isıtma-CERAMO, Ottobagno Seramik, Qua Granite-QUA, Sanovit, Seranit, Seramiksan, Turan Seramik-TURAVİT, Turkuaz Seramik-CERASTYLE, Uşak Seramik, Viba Seramik, Yurtbay Seramik gibi sektörden markalar yer alıyor.

Fuarda; Yıldız Teknik Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi öğrencileri ve Seramik Araştırma Derneği ile kendileri için özel olarak ayrılan alanda ürünlerini sergileyecek. Ayrıca; Hacettepe Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi ve İstanbul’da bulunan üniversitelerin mimarlık ve iç mimarlık fakülteleri de fuarda ağırlanacak.

Fuara ilişkin daha detaylı bilgiye \www.unicera.com.tr web sayfasından ulaşılabilir.