(Sinematek / Sinema Evi)’nde “Sessiz Perşembe” Programı!

Sinematek / Sinema Evi’nin sessiz sinemaseverler için özel olarak hazırladığı “Sessiz Perşembe” programı, 27 Ekim Perşembe günü başlıyor. 

Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi’nde “Sessiz Perşembe” programı ile İspanyalı film yönetmeni Segundo de Chomón ve Fransalı illüzyonist ve yönetmen Georges Méliès’ın iki kısa film seçkisi canlı müzik eşliğinde izlenebilecek. Sessiz sinema meraklısı sinemaseverlerin yanı sıra sinemanın erken dönemiyle tanışmamış olan izleyicilerin de ilgi ile izleyebilecekleri “Sessiz Film Gösterimleri”, 27 Ekim Perşembe günü Georges Méliès seçkisi ile başlayacak.

“Sessiz Perşembe” programı ile Ekim ayında Eye Filmmuseum’ın sessiz sinema küratörü Elif Rongen – Kaynakçı danışmanlığında, Filmoteca de Catalunya ve Lobster Films’in katkılarıyla hazırlanan ilk program, Erken Dönem Sinemanın Sihirbazları: Segundo de Chomón ve Georges Méliès, iki sinemacının filmlerinden oluşan iki kısa film seçkisi olarak canlı müzik eşliğinde izlenebilecek.

Sinemaseverlerin “Tophane Noise Band” eşliğinde izleyebileceği Georges Méliès seçkisinin tarihleri 27 Ekim ve 24 Kasım 2022; “Gökhan Ulusoy Trio Feat. Jeff Savaryego, Okan Kaya” eşliğinde Segundo de Chomón seçkisinin tarihleri ise 10 Kasım ve 15 Aralık 2022 tarihlerinde izlenebilecek.


Program

“Sessiz Perşembe: Georges Méliès”

Gösterim Tarihleri:

27 Ekim 2022 Perşembe | Saat: 20.00
24 Kasım 2022 Perşembe | Saat: 20.00

“Sessiz Perşembe: Segundo de Chomón”

Gösterim Tarihleri:

10 Kasım 2022 Perşembe | Saat: 20.00
15 Aralık 2022 Perşembe | Saat: 20.00

Yer: Osmanağa, Hasırcı Sk. No:16, Kadıköy / İstanbul


Program hakkında gelişmeler için Sinematek / Sinema Evi‘nin web sitesi ve sosyal medya sayfaları (Instagram, Facebook) takip edilebilir.