(Form Şirketler Grubu)’ndan İklimlendirme İhtiyaçlarına Çözüm: “Lennox Paket Klimalar”

Form Şirketler Grubu çatısı altındaki Form Endüstri Ürünleri, lisanslı üreticisi olduğu “Lennox Paket Klimalar” ile kapalı alanların iklimlendirme ihtiyacına çözümler sunuyor.

Form Endüstri Ürünleri, Lennox ile paket klima alanında 38 yıldır süregelen  iş birliği sonucunda 2019 yılından bu yana Lennox marka paket klimaların lisanslı üretimini yerli olarak gerçekleştiriyor. Lennox çatı tipi klima cihazları sadece soğutma, heat pump (ısıtma-soğutma), sıcak su bataryalı, gazlı ısıtma seçenekleri, çift ısıtmalı dual sistemler ve elektrikli ısıtıcı takviyeli alternatifleri ile farklı ihtiyaçlara çok çeşitli çözümler sunuyor.

Eurovent sertifikalı Lennox paket klimalar, Ecodesign ERP (Energy Related Products) direktiflerine uygun olarak sezonsal verimlilik değerlerini karşılıyor. Bu sayede cihazlar yıl boyunca kısmi yüklerde daha az enerji tüketerek işletme maliyetlerini azaltıyor. Ayrıca Multi Scroll (çoklu scroll) kompresörler ve bağımsız soğutma devresi ile yüksek verimlilik ve daha uzun ömürlü teknoloji sunuyor. EC fan ile %30’a varan enerji tasarrufu sağlarken, düşük ses seviyesiyle de kullanım konforu sunuyor.

Lennox paket klimalar, yüzde 100 iç hava çevrimi, yüzde 100 taze hava kullanımı, Free-Cooling ve karışım havası kullanımı olmak üzere 4 farklı konumda çalışıyor. Eurovent sertifikalı plaka ve rotary tip ısı geri kazanım ünitesi ile yüksek verimde ısı ve/veya nem geri kazanım yapabilme olanağı sunuyor.

Dış hava, dönüş havası ve üfleme havası sensörleri ile tüm parametreleri değerlendirerek otomasyon ve kontrol sistemi sayesinde free-cooling sağlıyor. Bu sayede gereksiz enerji sarfiyatları minimize ediliyor. İstenilen oranda taze hava alınmasını sağlayan oransal motorlu taze hava damperi, kullanıcının isteği doğrultusunda kumanda üzerinden kontrol edilebiliyor ve bu sayede yüzde 0-100 arasında istenilen oranda taze hava alınması mümkün oluyor. Ayrıca ortamdaki kirli hava dışarı atılabiliyor. Eğer taze hava miktarının ortamdaki hava kirliliğine bağlı olarak otomatik bir şekilde ayarlanması istenirse, paket klima özel hava kalite sensörü sayesinde kullanıldığı mahaldeki hava kirliliğini ölçerek taze hava miktarını otomatik olarak ayarlayabiliyor.

Ayrıca, UV-C opsiyonu ile iç hava kalitesine ve sterilizasyonuna etkin çözümler sağlıyor. UV-C ışık gözle görülmeyen virüsleri öldürmekle kalmayıp bakteri, mantar ve küf oluşumunu da engelliyor. Bu sayede yüzde 99,9 oranında sterilizasyon sağlıyor ve serpantin yüzeylerinin daha temiz kalması ile yüzde 15 civarında enerji tasarrufu elde edilmesine olanak tanıyor.


Form Şirketler Grubu
1965 yılında kurulan Form Şirketler Grubu, grup bünyesinde yer alan 4 bağımsız firmasıyla merkezi, bireysel iklimlendirme ve endüstriyel uygulamalar alanında, yaşam kalitesini arttıracak cihazların üretim, satış ve satış sonrası faaliyetlerini sürdürmekte; rezidanslardan otellere, okullardan hastanelere her tür bina, iş merkezi, fabrika ve alışveriş merkezleri için iklimlendirme sistem çözümleri sunmaktadır.

Form Şirketler Grubu’nun merkez ofisi Maslak İstanbul’dadır. Ankara, Antalya, Adana, İzmir ve Bursa’da bölge müdürlükleri bulunmaktadır. Klima faaliyetlerinde merkezi klima sistemleri, VRF, split ve multi split klima cihazları temin eden Form Şirketler Grubu, aynı zamanda yerli imalat olarak günışığı aydınlatma sistemleri, doğal havalandırma-duman tahliye üniteleri, evaporatif soğutucular, fancoiller, ısı pompaları, klima santralleri, hava temizleme cihazları ve imzalanan lisans anlaşması kapsamında Lennox marka paket klimalar üretmektedir. \www.formgroup.com