(KAIROS Gallery)’de Yeni Sergi: “Başlangıçta her şey hiç kimseye aitti”

KAIROS Gallery, Murat Balcı’nın “Başlangıçta her şey hiç kimseye aitti” başlıklı sergisine, 25 Ekim’den itibaren ev sahipliği yapıyor.


“Başlangıçta her şey hiç kimseye aitti”
Sergi

Sanatçı: Murat Balcı
Tarih: 25 Ekim 2022 – 20 Kasım 2022
Yer: KAIROS Gallery, Beyoğlu / İstanbul


Sahip olma arzusunun tarihsel sürecindeki kritik eylemleri kronolojik sırasıyla izleyen “Başlangıçta her şey hiç kimseye aitti” isimli sergi, mülkiyet kavramının kökeni ve evrimini mercek altına alıyor. Sanatçı, günümüzde tekrarlanmaya devam eden üç milyon yıllık mülkiyet deneyimini gün doğumuyla (Şafak) gün batımı (Asile) arasında inceliyor.

Açılışına twelve-odyssey tarafından gerçekleştirilecek performansın da eşlik edeceği sergi, 20 Kasım’a kadar Pazar – Pazartesi hariç her gün saat 12.00 – 19.00 aralığında KAIROS Gallery‘de ziyaret edilebilir. Sergi hakkında gelişmeler için galeinin web sitesi ve sosyal medya hesapları (TwitterInstagram) takip edilebilir.


Murat Balcı 
Uludağ Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Kişisel sergisi “Uysal Sesler / Öteki Taraf” 2018 yılında İstanbul Kurtuluş Rum İlköğretim Okulu’nda açıldı. Sanatçının katıldığı sergiler arasında; Mamut Art Project, İstanbul (2016), “Baskı’17 / The Multiplier Effect” grup sergisi, Mixer Galeri, İstanbul (2017), Aynı Bahçe, Müze Evliyagil, Ankara (2018), Karmaşık Sorular, Büyüleyici Yanıtlar, Evliyagil Dolapdere, İstanbul (2019), İçimdeki Çocuk / Ömer Koç Koleksiyonundan Bir Seçki, Abdülmecid Efendi Konağı, İstanbul (2019), Reimage: Morning After Dark, KAIROS Gallery, İstanbul (2022) sergileri yer almaktadır. Sanatçı resmin yanı sıra ses yerleştirme, heykel ve performans alanlarında da üretimine devam etmektedir.

Umut Yurdakul 
Uludağ Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. London South Bank University’de Ekolojik ve Mimari Akustik üzerine eğitim aldı. Jazz Cafe Camden ile Rollright Fayre Müzik Festivali, Bimble Bandada Müzik Festivali’nde performans gerçekleştiren Yurdakul, üretimine Londra’da devam etmektedir.