(Reynaers Aluminium) “Dünya Mimarlık Günü”nü Bodrumlu Mimarlarla Kutladı!

Reynaers Türkiye Pazarlama Müdürü Ebru Yalçın

Reynaers Aluminium, Dünya Mimarlık Günü’nü Mimarlar Odası Bodrum Temsilciliği’ne üye mimarlarla buluşarak kutladı.

Belçika merkezli Reynaers Aluminium, 5 Ekim 2022 Çarşamba günü Bodrum Dalga Beach’de Mimarlar Odası Bodrum Temsilciliği’ne üye mimarlarla bir araya geldi. Reynaers Aluminium Türkiye ve Mimarlar Odası Bodrum Temsilciliği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen buluşmada; sektörün geleceği, yeni ürün ve teknolojiler aktarılırken Bodrum mimarisi  masaya yatırıldı. 170 mimarın katıldığı etkinlikte Bodrumlu mimarların Dünya Mimarlık Günü de kutlandı.

Reynaers Türkiye Pazarlama Müdürü Ebru Yalçın ve Mimarlar Odası Bodrum Temsilciliği Başkanı Gizem Esmer’in açılış konuşmalarını yaptığı etkinliğin konuşmacıları arasında M artı D Mimarlık Kurucu Ortakları Metin Kılıç ve Dürrin Süer de yer aldı. Kılıç ve Süer, Dünya Mimarlık Günü’nün bu yılki teması “Esenlik İçin Mimarlık” kapsamında gerçekleştirdikleri “Yer’i Tasarlamak” sunumunda mimarlığın değerleri, insanlık ve şehirler için önemini anlattı.

Reynaers Türkiye Pazarlama Müdürü Ebru Yalçın; “Mimarlar, şehirlerin geleceği ve insan hayatı için en önemli değerlerimiz. Yarattıkları katma değeri, özellikle Bodrum gibi doğal güzellikleri korunması gereken turizm merkezlerinde çok daha fazlasıyla görüyoruz. Bodrum bugün mimarlarımız sayesinde insanların tatillerini geçirmek ve yaşamlarını sürdürmek isteyeceği bölge konumunu hala koruyorsa bunda Bodrumlu mimarlarımızın büyük artısının olduğunu çok iyi biliyoruz. Aynı şekilde Bodrumlu mimarlarımızın tasarımları ve çizgileri sayesinde birçok global markanın projesini Bodrum’da görebiliyoruz. Reynaers olarak biz de ürün, çözüm ve teknolojilerimizle mimarlarımızın bu misyonlarında yanlarında oluyor ve hayatlarını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Mimar buluşmalarımıza da bu açıdan oldukça önem veriyoruz. Buluşmalarımızla mimarlarımızın ihtiyaçlarını bölgesel olarak ilk ağızdan dinleyebiliyor, taleplerine doğru cevapları verebiliyoruz. Projelerine özel ürünler geliştirebiliyoruz. Bodrum mimarlar buluşmasının tarih açısından da ayrı bir anlamı bulunuyor. Bodrumlu mimarlarımızla Dünya Mimarlık Günü için bir araya geldik ve hep birlikte bu özel günü kutladık. İzmir sonrası Bodrum’da gerçekleştirdiğimiz mimar buluşmalarımıza Türkiye’nin birçok şehrinde devam edeceğiz” diye konuştu.


Reynaers Aluminium
Dış cephe sistemleri konusunda uzmanlaşan Reynaers ihtiyaca yönelik mühendislik çözümleri üreten Belçikalı bir marka. Pencere, kapı, cephe, sürme doğrama, katlanır kapı ve güneş kırıcılar üreten Reynaers, yenilikçi ve sürdürülebilir alüminyum çözümler geliştiriyor.

1965 yılında kurulan Reynaers bugün 40 ülkede 2 bin 400’ün üzerinde çalışanıyla faaliyet gösteriyor. Ürünlerini 5 kıtada 70’in üzerinde ülkeye ihraç eden ve Merkezi Belçika’nın Duffel kentinde  bulunan Reynaers Alüminyum, Avrupa’nın lider kuruluşları arasında yer alıyor. Enerji verimliliği ve çevre için sorumluluk alma anlayışıyla faaliyet gösteren Reynaers, standart çözümlerin yanında, konut projelerinden ticari ve endüstriyel projelere kadar pazardaki tüm sektörler için özelleştirilmiş çözümler üretiyor. Reynaers marka vaadleri arasında konfor, güvenlik, tasarım ve enerji verimliliği geliyor. Reynaers sektöre ürün temin ederken, mimarlar, yatırımcılar, cephe tasarımcıları, proje uzmanları ve son kullanıcılar için de değerli bir iş ortağı. Reynaers’in globalde 2021 yılı cirosu 638 milyon Euro’dur.