16. TÜRKÇİMENTO Uluslararası Teknik Seminer ve Sergisi Antalya’da Gerçekleşecek!

Çimento sektörünün çatı birliği TÜRKÇİMENTO organizasyonu olan ve dünya çimento sektörünü buluşturan TÜRKÇİMENTO Uluslararası Teknik Seminer ve Sergisi Programı’nın 16’ncısı 24 – 28 Ekim’de Antalya Belek’te gerçekleşecek.


16. TÜRKÇİMENTO Uluslararası Teknik Seminer ve Sergisi Programı

Tarih: 24 – 28 Ekim 2022
Yer: Belek, Antalya


1987 yılından bu yana TÜRKÇİMENTO tarafından düzenlenen etkinlik bu yıl da “Yeşil Dönüşümde Çimentonun Geleceği” temasıyla çimento sektörüne teknoloji ve ekipman sağlayan ulusal ve uluslararası tedarikçi firmalarla sektörü bir araya getirmeyi amaçlıyor. Programda bu yıl ilk kez 2023 yılı çimento sektörü dış ticaret öngörüleri ve ihracat yol haritasının belirlenebilmesi ve pazarların çeşitlendirilmesi için çimento sektörüne özel olarak CEMINT 2022 programı da organize edilecek.

Pandemi nedeniyle 2019’dan bu yana ilk kez gerçekleşecek seminer ve sergi; üreticilerin son gelişmeleri takip etmesi ve katılımcılara iş alanlarını kıyaslama şansı verirken yeni yatırımları değerlendirme fırsatı da yaratıyor.

16. TÜRKÇİMENTO Uluslararası Teknik Seminer ve Sergisi Programı enerji başlığında kapanış oturumuyla son bulacak. Bu oturumda enerji dünyasındaki gelişmeler, enerji krizinin global yansımaları ve yeşil enerji konusunda dünya çapında bilinirliği olan uzmanlar tarafından ele alınacak.


CEMINT 2022

Ana Tema: “2023’e Küresel Bakış”

• Çimento sektörünün genel değerlendirmeleri,
• Afrika, Amerika ve Latin Amerika ihracat pazarları,
• Kömür-enerji pazarının son durumu ve 2023 beklentileri
• Sektör için önem arz eden çevre konuları

16. TÜRKÇİMENTO Uluslararası Teknik Seminer ve Sergisi

Ana Tema: “Yeşil Dönüşümde Çimentonun Geleceği”

• Çimento Sektörü Sürdürülebilirlik Yaklaşımları
• Yeşil Ürün Çerçevesinde Döngüsel Ekonomi
• Sürdürülebilir ve Rekabetçi Üretim
• Enerjide Yeşil Dönüşüm
• Dijital Çimento
• Yeşil Çimento
• Gelişen Teknolojiler ve İnovasyon, Döngüsel Ekonomide Sürdürülebilir Finans ve Sektör Diğer Konuları

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi için: www.turkcimento.org.tr


TÜRKÇİMENTO 
TÜRKÇİMENTO, 1957 yılında Dernek statüsünde kurulmuş sivil toplum kuruluşudur. Türkiye’deki 51’i entegre, 16’sı öğütme tesisi olmak üzere, toplam 67 tesisi temsil etmektedir. TÜRKÇİMENTO, ülkenin kalkınma ve yapılandırılmasında en önemli malzemeyi üreten çimento sektörünün Sivil Toplum Kuruluşu biçiminde örgütlenmiş bir temsilcisidir. Türkiye çimento sektörünün uluslararası temsilcisi olarak Avrupa Çimento Birliği’ne 1972 yılından beri üye olan TÜRKÇİMENTO, aynı zamanda araştırma geliştirme hizmetlerinden başlayarak, eğitim, uluslararası iş birliği, sertifikasyon, sektörel veri derleme, üniversite, sivil toplum örgütleri ve diğer ilgili kuruluşlarla iş birliği gibi birçok sorumluluğu da başarıyla üstlenmiştir. Avrupa Çimento Birliği’nin (CEMBUREAU) üyesi olan TÜRKÇİMENTO, Türkiye çimento sektörünün uluslararası ilişkilerini de yürütmektedir.