Artweeks@Akaretler’in 7. Edisyonu 2 Kasım’da BAŞLIYOR!

Bilgili Holding ev sahipliğinde, UBS ana sponsorluğunda düzenlenen Artweeks@Akaretler’in 7. edisyonu, 2 – 13 Kasım tarihlerinde sanatseverlerle buluşacak. Bilgili Sanat ve Sabiha Kurtulmuş’un organize ettiği bu yeni edisyonda da farklı disiplinlerden pek çok özgün ve yeni eser sunulacak.


 “Artweeks@Akaretler” 7. Edisyon
Sergi

Tarih: 2 – 13 Kasım 2022
Yer: Akaretler Sıraevler, 15-17-19-37-39-55-57, Beşiktaş / İstanbul
Katılım: Herkese Açık, Ücretsiz


Dünyadan ve Türkiye’den pek çok galeriyi bir araya getiren Artweeks@Akaretler, sanatçıları ve izleyicileri buluşturarak sanatı erişilebilir kılmayı hedef alıyor. Çeşitli galeriler, koleksiyoner sergileri ve bağımsız sanatçıların eserlerini ziyaretçilerine ücretsiz olarak sunacak Artweeks@Akaretler’in 7. edisyonu, Akaretler Sıraevler 15-17-19-37-39-55-57 numaralı binalar ile rezidans alanlarında gerçekleşecek.

Sanat alanında fuar dışı bir yaklaşım ile organize edilen Artweeks@Akaretler; 6. edisyonunu 30 Mart – 10 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleştirmişti. 6. edisyon, 100’den fazla sanatçıyı, 16 çağdaş sanat galerisini, 2 solo sergiyi ve 2 koleksiyoner seçkisini 110 bin ziyaretçi ile buluşturmuştu. Artweeks@Akaretler 7. edisyonu ile yeniden uluslararası sanat galerilerine, koleksiyoner sergilerine ve solo show’lara ev sahipliği yaparak sanatseverleri ağırlamaya hazırlanıyor.

Ayrıntılı bilgi için \akaretler.com web sitesi ve Instagram sayfası incelenebilir.


Akaretler 
Sultan Abdülaziz’in talimatıyla Sarkis Balyan tarafından 1875 yılında inşa edilen Akaretler, o dönemde Dolmabahçe Sarayı’nın önemli görevlileri tarafından kullanılıyordu. 55.000 m² kapalı ve 5.000 m² açık olmak üzere toplam 60.000 m² kullanım alanı sunan Akaretler’in restorasyonu Bilgili Holding tarafından gerçekleştirildi. Akaretler, ofislere, lüks konutlara, mağazalara, kafe & restoranlara ve W Istanbul Hotel’ e ev sahipliği yapıyor. İstanbul’a yeniden kazandırılan, Avrupa’nın 2. büyük restorasyon projesi olan Akaretler, Londra’da Urban Land Institute’ un (ULI) ödülünü kazanmıştır.

Bilgili Holding
1950’lerden beri ağırlıklı olarak gayrimenkul ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren, restorasyon projelerine imza atan ve Türkiye genelinde otel, ofis, ticari ve konut projelerine yatırım yapan Bilgili Holding, yeni ve özgün projeleri hayata geçirmeyi amaçlamaktadır. Bünyesinde; Akaretler Sıraevler, W İstanbul, BH Conference & Airport Hotel, Bodrum Bodrum Evleri & Bodrum Bodrum Kıyı Evleri, One Ortaköy ve West Blocks projeleri bulunmaktadır. İstanbul’un kültür-sanat ve tasarımla yeni buluşma noktası Galataport, Republika Academic Aparts, Soho House İstanbul, The Peninsula İstanbul, The Ritz Carlton Residences İstanbul’un yanı sıra Amerika’da birçok projeye imza atmıştır.

UBS ve Çağdaş Sanat 
UBS, çağdaş sanatı ve sanatçıları destekleme konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Dünyanın en önemli kurumsal sanat koleksiyonlarından birine sahip olan banka, Art Basel ile küresel lider ortaklığı ve ‘Art Basel ve UBS Küresel Sanat Pazarı Raporu’nun eş yayıncısı olarak sanat piyasasıyla ilgili uluslararası diyalogu ilerletmeyi hedefliyor. UBS ayrıca, dünyanın önde gelen bazı sanat kurumlarını, etkinliklerini ve fuarlarını desteklemektedir. UBS, müşterilerine UBS Collectors Circle ve UBS Art Advisory aracılığıyla sanat piyasası, koleksiyonculuk ve miras planlama hakkında içgörü sunuyor. \ubs.com/art