LG OLED evo” 212 Photography Istanbul’a Teknoloji Desteği Veriyor!

Fotoğraf sanatı üzerinden disiplinlerarası bir diyalog ortamı sunan 212 Photography Istanbul, 6 – 16 Ekim 2022 tarihleri arasında “LG OLED evo”nun teknoloji desteğiyle sanatseverlerle buluşuyor. 

10 gün boyunca, 15’e yakın mekânda 60’ın üzerinde sanatçının 500’ün üzerinde eserini sanatseverlerle buluşturan 212 Photography Istanbul, fotoğrafın yanı sıra, yeni medya, video sanatı, heykel, ve daha pek çok farklı yaklaşım yer alıyor. Festival kapsamında Tophane-i Amire, Akaretler Sıraevleri ve Bomontiada’da aralarında Leila Jeffreys, John Hiltunen, Fred Mortagne, La Mer, Our Ark’ın da bulunduğu sanatçıların video eserleri “LG OLED evo” ekranlarda sergilenecek.

Sanatla teknolojiyi buluşturan TV
Sanat eserlerinin sunumundan ilham alınarak tasarlanan “LG OLED evo”, kendinden aydınlatmalı OLED piksel teknolojisini yenilikçi ve minimalist tasarımla sunuyor. OLED’in evriminde bir sonraki seviye olan OLED evo teknolojisi, benzersiz netlik ve ayrıntı ile ultra gerçekçi görüntüler ve yüksek parlaklık sunuyor. TV’de bulunan “Galeri Modu” özelliği de kullanıcıların TV izlemedikleri anlarda birbirinden değerli sanat eserleri ve fotoğrafları göstererek ekranı bir tabloya dönüştürüyor.


LG Electronics 
LG Electronics, Inc. dünya genelinde neredeyse her ülkedeki varlığı ve 75.000’den fazla çalışanıyla teknoloji ve üretim alanında küresel olarak faaliyet göstermektedir. 2020 yılında dünya çapındaki satış rakamı 56 milyar dolar olan LG, Beyaz Eşya & İklimlendirme Çözümleri, Ev Eğlence Sistemleri, Otomotiv Malzemeleri ve Profesyonel Ürünler iş birimlerinden oluşmaktadır. Ayrıca üst sınıf LG SIGNATURE ürünleri ve yapay zekaya sahip ThinQ’in yanı sıra televizyon, beyaz eşya, iklimlendirme çözümleri, monitörler, servis robotları ve otomotiv bileşenleri alanında da üretim yapmaktadır.

\www.LGnewsroom.com