(Bostik Türkiye)’den Yeni Nötral İnşaat Silikonu: “Çekomastik 802”!

Bostik Türkiye, Sızdırmazlık ve Yapıştırıcı Ürün Grubu’na yeni bir yapı malzemesi daha katıldı. Oxime esaslı ve tek bileşenli bir sızdırmazlık malzemesi olan Çekomastik 802, iç ve dış mekânlar için çok amaçlı bir kullanım sunuyor.

Nötral karakterli silikon Çekomastik 802, aşındırma yapmadan, tabandan tavana güvenli bir kullanımıyla öne çıkıyor. Çekomastik 802; alüminyum kompozit panel ve spider cephe sistem derzleri, inşaat sektöründe fuga sızdırmazlık malzemesi olarak, doğrama, sıhhi tesisat, banyo, mutfak, evye, v.b. gibi yerlerin izolasyonunda ve taban, duvar, tavan birleşim yerlerinde kullanılıyor.

Kullanıma hazır, tek bileşenli bir sızdırmazlık malzemesinden oluşan Çekomastik 802, solvent içermez, elastikiyetini sürekli korur. Yaşlanmaya, hava şartlarına ve UV ışınlarına dayanıklılığıyla dikkat çeken ürün, uygulamadan (+20°C’de) yaklaşık 1 saat sonra hava şartlarından etkilenmiyor.
Çekomastik 802, kuruyan yüzeylerde başka malzemelere yapışmaz ve boya tutmaz. EN 15651-1’e göre CE Belgesine sahip Çekomastik 802, deterjanlı suya ve seyreltik asitlere dayanıklılığıyla da öne çıkıyor.

280 ml’lik kartuş ambalajlarda siyah, beyaz, şeffaf ve antrasit gri renkleriyle raflarda yerini alan Çekomastik 802, yapı marketlerde ve özellikli inşaat çözüm noktalarından temin edilebilir.

Ayrıntılı bilgi için: www.bostik.com


Bostik 
Bostik, Endüstriyel üretim, İnşaat ve Tüketici pazarlarında faaliyet gösteren küresel yapıştırıcı uzmanıdır. Bir asırdan fazla bir süredir, insanların günlük yaşamlarında karşılaştıkları güçlüklere, daha akıllı ve uyumlu yenilikçi yapıştırıcı çözümler geliştirmektedir. Beşikten mezara, evden ofise, Bostik akıllı yapıştırıcıları her yerde bulunabilir. Şirket, 2,1 milyar euro’luk cirosu ve 6 bin çalışanıyla 50’den fazla ülkede faaliyette bulunmaktadır. Bostik Türkiye de, yapı ve endüstri sektöründe sızdırmazlık, yapıştırıcı ve yapı kimyasalları alanlarında üretim yapan bir marka olmakla beraber geniş bir ürün portföyüne sahiptir. Bostik’in, İnegöl ve Çorlu’da birer üretim tesisi bulunmaktadır.