(NUDE) Aydınlatma Koleksiyonları…

NUDE, Orion Gece Lambası, Tasarım: Erden Akan

Şişecam’ın global tasarım markası NUDE, 23 Eylül’deki sonbahar ekinoksu ile beraber aydınlatma koleksiyonlarını öne çıkarıyor.

İskandinav ruhunu evine taşımak isteyenler, NUDE koleksiyonunda yer alan beton aksesuarlı lambalar ferah ve aydınlık bir yaşam alanı sunuyor. NUDE’un “Orion” ve “Smooth” beton tabanlı koleksiyonları, ev dekorasyonunda öne çıkıyor. Geleneksel tasarımıyla teknolojinin uyumunu harmanlayan “Smooth”, tasarımlarıyla mekânlara dikkat çekici bir görünüm kazandırıyor. Hem mütevazı hem de modern olmayı başaran “Orion” lamba, başucu klasiğinin modern yorumunu gözler önüne seriyor.

Cam ve ahşabın estetik birleşiminden oluşan NUDE “Tree Lamba”, tüm iç mekânlarda doğal bir görünüm elde etmek isteyenler için sunuluyor. “Tree Lamba”, odaya yumuşak bir şekilde yayılan ışığı ile samimi bir sıcaklık amaçlıyor.

Beton armatürlü sarkıt aydınlatmaları ile NUDE “Mira Koleksiyonu” iç mekânlarda modern endüstriyel dokunuşu bir arada sunuyor. Eğimli silüetiyle kurşunsuz kristal ve ham betona sahip sarkıt aydınlatmalar, mekânlara yalın ve karakteristik bir görünüm katmayı amaçlıyor.

Üfleme tekniğiyle üretilen NUDE “Mono Lamba”, estetik duruşu ile yaşam alanlarında dikkat çekiyor. Estetik olduğu kadar kullanışlı bir tasarıma sahip olan “Mono Lamba”, minimal ve modern formu ile öne çıkıyor. Saf malzemelerin bir araya getirilmesinden oluşan koleksiyon; sade, opal beyaz ve füme renkleri ile mekânlara hem sade hem de endüstriyel bir ortam sunuyor.

 

NUDE koleksiyonlarına Paşabahçe Mağazaları ve \nudeglass.com web sitesinden ulaşılabilir.


NUDE
Dünyanın ikinci en büyük cam ev eşyası üreticisi Şişecam Topluluğu’nun global tasarım markası NUDE, dünya prömiyerini 2014 yılında Maison Objet Paris’te yaptı. Ardından Milano ve Frankfurt’taki uluslararası fuarlarda yer aldı. Tüm koleksiyonlarını “Simple is Beautiful” (Yalın Güzeldir) felsefesi ile tasarlayan NUDE; Ron Arad, Nigel Coates, Joe Doucet, Pentagon Design, Tomas Kral, Mikko Laakkonen, Tamer Nakışçı, Erdem Akan ve Ali Bakova’nın da aralarında olduğu tasarımcılarla çalışıyor.