(M artı D Mimarlık) Tasarımı “Asma Bahçeler” Projesi Yurt Dışından Mimarları Konuk Etti…

Rusya’dan 25 kişilik Architects RF grubu, Tanyer Yapı’nın Narlıdere’de yaşama geçirdiği, M artı D Mimarlık tasarımı “Asma Bahçeler” projesinde incelemelerde bulundu ve uygulama hakkında bilgi aldı.

Rusya’nın çeşitli kentlerinden gelen mimar, inşaat mühendisi, şehir planlama bölümü öğrencileri ve öğretim görevlilerinden oluşan 25 kişilik Architects RF adlı grup, dağ ve deniz manzaralı Asma Bahçeler projesine konuk oldu.

Architects RF grubuna, Asma Bahçeler ziyareti kapsamında M artı D Mimarlık kurucularından ve Asma Bahçeler’in mimarları Metin Kılıç ve Dürrin Süer ile Tanyer Yapı A.Ş Genel Müdürü Taylan Tanyer tarafından, projenin yapım süreçleri ve mimari özellikleri ayrıntılı bir sunumla anlatıldı.

Mimar Metin Kılıç, Asma Bahçeler‘de özel bir mimari konsept belirledik. Kademeli olarak aşağıya inen konutlar birbirinin önünü kapatmıyor. Her konut kendi müstakil bahçesine sahip. Her bahçe de bir diğerinin çatısı aslında. Projede özel yalıtım malzemelerini kullandık. Su ve ısı yalıtımı sayesinde binalar hem daha uzun ömürlü oluyor; hem de daha az enerji harcıyor. Teras konut anlayışıyla yükselen bu özgün mimari sayesinde Asma Bahçeler’den ev sahibi olanlar her gün yeşilin ve mavinin tonlarına karşı uyanıyor” dedi.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.martid.com/tr/projects-detail/asmabahcelerevleri