“Swiss Days İstanbul 2022” için Geri Sayım Başladı!

Swiss Days İstanbul 2022 (İsviçre Günleri Istanbul 2022), “Sürdürülebilir bir Gelecek Tasarlamak” teması altında 23 – 25 Eylül tarihlerinde Yapı Kredi bomontiada’da düzenlenecek.


“Swiss Days Istanbul 2022”

Tarih: 23 – 25 Eylül 2022
Yer: 
Yapı Kredi bomontiada, İstanbul
Katılım: Herkese Açık, Ücretsiz


2019’da ilk kez düzenlenen “İsviçre Günleri İstanbul”a üç gün içinde 15 bin’den fazla ziyaretçi katılmıştı. İsviçre Günleri Istanbul 2022, pandemi dönemi sonrasında sürdürülebilirlik ve inovasyona güçlü bir vurgu yaparak İsviçre ve İsviçre şirket ve markalarını tanıtmak amacıyla “Sürdürülebilir Bir Gelecek Tasarlamak” teması altında gerçekleşecek. İsviçre Günleri Istanbul 2022, İsviçre müziğini, sanat ve kültürünü, gastronomisini, teknolojisini, ekonomisini, eğitimini ve daha fazlasını tekrardan İstanbul’da gerçekleştireceği bir platform ile sunacak. Festival, 23 Eylül Cuma öğleden sonradan itibaren 25 Eylül Pazar öğleden sonraya kadar herkese açık ve ücretsiz olacak.

Etkinlik, daha sürdürülebilir hareket etmenin önemini vurgularken, çevre sorunları, her bireyin sorumluluğunun önemi ve çevre ile topluluklarımızı daha iyi korumak için teknoloji ve inovasyonun oynadığı rol hakkında genel farkındalığı artırmayı amaçlıyor. İsviçre Günleri Istanbul 2022, İsviçre ile Türkiye arasındaki iş birliğini ve daha sürdürülebilir bir geleceği teşvik etmenin yollarını vurgulayacak.

İsviçre Günleri ön etkinlikleri
Le Cordon Bleu’dan İsviçreli Şef Eric Ruppen, bomontiada’da bulunan restoranların menülerine İsviçre mutfağının spesiyalitelerini ekledi. Yapı Kredi bomontiada‘nın üç popüler restoranı Monochrome, The Populist ve Kilimanjaro bu özel menüleri 19 – 25 Eylül tarihleri arasında misafirlerine sunuyor olacak.

Sokak sanatçısı No More Lies, İsviçre Günleri Istanbul 2022’de sergilenecek ve “Sürdürülebilir Bir Gelecek Tasarlamak” temasını yansıtan üç büyük tuval gerçekleştirecek. No More Lies’ın kullandığı malzemelere de sanat ve hobi malzemelerinin önde gelen markalarından biri olan Color Box destek oldu. Jotun da bu sokak sanatının tüm boya malzemelerinin sponsorluğunu üstlendi. No More Lies’in Yapı Kredi bomontiada önündeki Ece Ticari Gayrimenkul Yatırım ve Yönetim Hizmetleri‘ne ait olan otopark binasına yapılan tasarım İsviçre Alplerine doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

İsviçre Günleri Istanbul 2022 öncesinde İsviçreli Gurme Şef Jean-Marc Soldati ve Bahçeşehir Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları öğrenciler için Master Class ve birlikte İsviçre Gurme Yemeği gibi lezzetli etkinliklere imza attı.

İsviçre Günleri boyunca
Türkiye’de bulunan İsviçre firmalarının stantları şenlik havası yaratarak ziyaretçileri İsviçre yolculuğuna çıkaracak. Mini İsviçre festival ziyaretçileri, İsviçre markalarını daha yakından tanırken, Raclette Peyniri gibi İsviçre spesiyalitelerinin tadını çıkarabilecekler.

“Mavi Bir Dünyada, Yeşil Bir Ekonomi” sloganı ile düzenlenen 16. İsviçre Türkiye Ekonomik Forum‘u, 23 Eylül 2022’de Yapı Kredi bomontiada’da gerçekleşecek. İsviçre Büyükelçisi H.E Jean-Daniel Ruch ve Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği Başkanı Arpat Şenocak, gezegenin geleceğini tartışmak üzere özel sektör, akademi ve sivil toplumdan bir ana konuşmacı ve panelistlerin yer alacağı Ekonomik Forum‘un açılışını yapacak. Açılış konuşmalarında sanal olarak 2030 Gündemi İsviçre Delegesi, Refah ve Sürdürülebilirlik Bölümü, Bölüm Başkan Yardımcısı Markus Reubi de yer alacak.

Ayrıca İsviçre folklorik müziğinin yer aldığı bir eğlence programı ve “İnek Boyama”, “Çikolata Atölyesi” “İnek Sağma”, “Çarkıfelek” ve resim yarışmaları gibi çocuk ve yetişkinleri eğlendirecek etkinlikler bulunacak. Radyo Power FM, üç festival günü boyunca canlı yayın yapacak. İsviçre Günleri İstanbul 2022 kapsamında, İsviçre Yüksek Saatçilik Teknik Servis Hizmetlerinde, Uluslararası Yetkili unvanı bulunan Tektaş Saatçilik ve Mücevher Grubu’nun düzenleyeceği “İsviçre Saatlerinin Bakım Yolculuğu” atölyesi, saat tutkunlarının beklediği programlar arasında yer alacak.

İsviçre Günleri Istanbul 2022 kapsamında 23 Eylül Cuma gecesi İsviçre Caz Grubu “Bconnected”, 24 Eylül Cumartesi akşamı ise 2020’de İsviçre Müzik Ödülleri‘ne aday gösterilen R&B şarkıcısı Naomi Lareine sahne alacak. Etkinlik kapsamında Lozan Antlaşması’nın yüzüncü yılı vesilesiyle, Şişli Belediyesi’nin desteğiyle İsviçre Günleri boyunca Yapı Kredi bomontiada Sanat Galerisi‘nde “Lozan” sergisi sunulacak. Sergisinin açılışı 22 Eylül Perşembe günü, saat 12.00’de yapılacak.