(Ege Seramik) 50.Yılını İzmirli Mimar ve İç Mimarlar ile Kutladı!

Ege Seramik’in 50. yılına özel düzenlendiği Mimarlar Buluşması, 14 Eylül’de Alsancak Tarihi Hava Gazı Fabrikası’nda gerçekleşti. 

Bu özel buluşmaya, İzmir’in önde gelen mimar ve iç mimarları katıldı. Ege Seramik ürün portföyünün güncel tasarımları, tarihi ortamın ruhuna uygun bir sergi konseptiyle konuklara sunuldu. Davetin devamında, caz sanatçısı Serra Erkoç ve orkestrası performans sergiledi.

Ege Seramik 50. yılına özel hazırlanan filmin izlenmesinin ardından gece, Ege Seramik Genel Müdürü Merter Savaş ve Ege Seramik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Göksen Yedigüller’in davetlilere hitaben konuşmalarıyla devam etti.

Organizasyona katılımları ile katkıda bulunan kurumları temsilen Mimarlar Odası İzmir Şubesi Başkan Yardımcısı Banu Aydın, İzmir İç Mimarlar Odası Başkanı Burcu Yazgan Parlak ve izmir Serbest Mimarlar Derneği Başkanı Tamer Aksüt’e; Ege Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Murat Polat adına, 50. yıl için Ege Seramik tarafından hazırlanan özel Atatürk tabloları takdim edildi.

Ege Seramik Genel Müdürü Merter Savaş, davete katılan meslek kuruluşlarına ve diğer konuklara teşekkür ederek başladığı konuşmasının devamında, Ege Seramik markasının sektördeki yeri, üretim kampüsü, global satış ağı ve ürün portföyü gibi konularında katılımcıları bilgilendirdi.

Merter Savaş; Ege Seramik Türkiye’nin büyük ölçekte sayılı seramik üreticilerinden biridir, Fortune 500 verilerine göre Türkiye’nin ilk 500 ve Brand Finance verilerine göre Türkiye’nin en değerli 100 markası içinde yerini almaktadır. Firmamız katma değeri yüksek, özgün ürünleri piyasaya sunarak, tasarım odaklı paydaşlarla iş birliğini ilerletmektedir. Değerli mimar ve iç mimarlarımızı İzmir Kemalpaşa’da yer alan 2000 m²’lik showroomumuzda da ağırlamaktan büyük zevk duyarız” dedi.

Ege Seramik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Göksen Yedigüller, “Siz değerli mimar ve iç mimarların görevinin sadece yapı ve mekân tasarlamak olmadığını, koşullara uygun, birey ve çevre odaklı yaşam alanları öngördüğünüzü çok iyi bilen bir şirketiz. Bu yüzden 50. yılımızı doğru ve bilinçli yapılara hayat veren, estetik katan siz paydaşlarımızla kutlamak istedik” diyerek sektörde meslek mensuplarının  önemine vurgu yaptı.