“Swiss Days Istanbul 2022” 23-25 Eylül Tarihleri Arasında Yapı Kredi bomontiada’da Düzenlenecek!

Swiss Days Istanbul 2022, “Sürdürülebilir bir Gelecek Tasarlamak” temasıyla 23-25 Eylül tarihleri arasında Yapı Kredi bomontiada’da düzenlenecek.


“Swiss Days Istanbul 2022”

Katılım: Herkese Açık, Ücretsiz
Tarih:
23-25 Eylül 2022
Yer:
Yapı Kredi bomontiada, İstanbul


2019’da ilk kez düzenlenen İsviçre Günleri İstanbul, üç gün içinde 15 binden fazla ziyaretçi toplamıştı. Swiss Days Istanbul 2022, pandemi dönemi sonrasında sürdürülebilirlik ve inovasyona güçlü bir vurgu yaparak İsviçre ve İsviçre şirket ve markalarını tanıtmak amacıyla “Yeşil Bir Gelecek Tasarlamak” teması altında düzenleniyor. İsviçre Günleri Istanbul 2022, İsviçre müziğini, kültürünü, gastronomisini, teknolojisini, eğitimini ve daha fazlasını tekrardan sunmaya hazırlanıyor. Festival, 23 Eylül Cuma öğleden sonradan 25 Eylül Pazar akşamına kadar herkese açık ve ücretsiz olacak.

İstanbul’daki İsviçre Başkonsolosluğu, Swiss Business Hub Türkiye (İstanbul’daki İsviçre’nin İhracat ve Yatırım Ofisi) ve Swiss Chamber of Commerce in Türkiye (Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği) tarafından düzenlenen etkinlik, daha sürdürülebilir hareket etmenin önemini vurgularken, çevre sorunları, her bireyin sorumluluğunun önemi ve çevre ile topluluklarımızı daha iyi korumak için teknoloji ve inovasyonun oynadığı rol hakkında genel farkındalığı arttırmayı amaçlıyor. Swiss Days Istanbul 2022, İsviçre ile Türkiye arasındaki güçlü iş birliğini ve daha sürdürülebilir bir geleceği teşvik etmenin yollarını vurgulayacak.

Mavi Bir Dünyada, Yeşil Bir Ekonomi” sloganı ile düzenlenen 16. İsviçre Türkiye Ekonomik Forumu, 23 Eylül 2022’de Yapı Kredi bomontiada’da gerçekleşecek. İsviçre Büyükelçisi H.E Jean-Daniel Ruch ve Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği Başkanı Arpat Şenocak, gezegenimizin geleceğini tartışmak üzere özel sektör, akademi ve sivil toplumdan bir ana konuşmacı ve panelistlerin yer alacağı forumun açılışını yapacak.

Presence Switzerland (PRS), Swiss Tourism, Switzerland Global Enterprise (SGE) ve Şişli Belediyesi‘nin destek ve katılımıyla Swiss Days Istanbul 2022, çeşitli atölye çalışmaları, konferanslar, seminerler, konserler, eğlenceli aktiviteler ve katılımcı stantlarına ev sahipliği yapacak. Yapı Kredi bomontiada, dDf ve Privée PR,Swiss Days Istanbul 2022’ye ortak kuruluşlar olarak aktif olarak katılacak.

Swiss Days Istanbul 2022‘nin Diamond sponsorları Oris ve Şark Saatçilik oldu. Gold sponsorları da ABB, Nestlé, Novartis, Roche, Tektaş Saatçilik  ve Türk Hava Yolları olurken Silver sponsorları arasında da Barry Callebaut, Belimo, Bordier, Credit Suisse, Geberit, Hilti, Sika, Swiss CenterDent, Rowema, Vakko ve Zurich Sigorta yer alırken etkinlik sponsoru UBP oldu. Katkı sağlayan diğer şirketler arasında Eyüboğlu, Fairmont Quasar Istanbul, Grand Hyatt Istanbul, HUG AG, Mandarin Oriental Bosphorus Istanbul, Shangri-La Bosphorus, Swatch, Swissôtel The Bosphorus Istanbul ve Tukaka & Vavana bulunuyor.

Swiss Days Istanbul 2022 Ön Etkinlikleri

Swiss Days Istanbul 2022 öncesinde İsviçreli Gurme şef Jean-Marc Soldati ve Bahçeşehir Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları, “Öğrenciler için Master Class” ve “Birlikte İsviçre Gurme Yemeği” gibi etkinliklere imza atacak.

Le Cordon Bleu’dan İsviçreli Şef Eric Ruppen, bomontiada’da bulunan restoranların menülerine İsviçre mutfağının spesiyalitelerini ekledi. Yapı Kredi bomontiada‘nın üç popüler restoranı Monochrome, The Populist ve Kilimanjaro bu özel menüleri 19-25 Eylül tarihleri arasında misafirlerine sunuyor olacak.

Sokak sanatçısı No More Lies, Swiss Days Istanbul 2022’de sergilenecek ve “Sürdürülebilir Bir Gelecek Tasarlamak” temasını yansıtan üç büyük tuval gerçekleştirecek.

Ayrıca İsviçre folklorik müziğinin yer aldığı bir eğlence programı ve “İnek Boyama”, “Çikolata Atölyesi”, “İnek Sağma”, “Çarkıfelek” ve resim yarışmaları gibi çocuk ve yetişkinlere hitap eden farklı etkinlikler yer alacak. Radyo Power FM, üç gün boyunca festivalden canlı yayın yapacak.

Swiss Days Istanbul 2022 kapsamında 23 Eylül Cuma gecesi İsviçre Caz Grubu “Bconnected”, 24 Eylül Cumartesi akşamı ise 2020’de İsviçre Müzik Ödülleri‘ne aday gösterilen R&B şarkıcısı Naomi Lareine sahne alacak.