İlhan Berk “Berkhane” Sergisi ile (meRQezart)’ta Anılıyor!

Türk edebiyatının en önemli şairlerinden biri olan İlhan Berk, vefatının 14. yılında, Bodrum’daki meRQezart Alternatif Sanat Mekânı’nda ziyarete açılan “Berkhane” sergisiyle anılıyor. Bu yıl 50. yaşını kutlayan Milliyet Sanat dergisinin iş birliğiyle düzenlenen sergi, usta şairin yaşam izlerini taşıyan eşyaları, resimleri ve şiirleri ile 25 Eylül’e kadar sanatseverlerle buluşuyor.


“Berkhane”
Sergi

Tarih: 25 Ağustos 2022 – 25 Eylül 2022
Yer: Bodrum Marina Yacht Club, meRQezart


Bodrum Marina Yacht Club bünyesindeki alternatif sanat mekânı meRQezart’ta Milliyet Sanat iş birliğiyle düzenlenen sergilerin üçüncüsü, usta şair İlhan Berk’in yaşamda bıraktığı izlere ev sahipliği yapıyor. “Berkhane” başlıklı sergi, 28 Ağustos 2008’de Bodrum’da hayatını kaybeden şairin eşyalarını ve eserlerini, sanatın farklı dallarını bir araya getiren disiplinlerarası bir yaklaşımla sergiliyor.

“Berkhane” başlıklı İlhan Berk’i anma sergisi, 25 Eylül 2022 tarihine kadar meRQezart’ta izlenebilir.


meRQezart Alternatif Sanat Mekânı 
Bodrum’da alternatif sanat mekânı olarak düşünülüp tasarlanan meRQezart, disiplinlerarası birçok sanatçı ile “sanatı ve günceli” yarımadanın merkezinde toplayarak izleyiciye interaktif deneyimler sunuyor. meRQezart’ın kurucusu Şenkar Öztüzün, yüzyıllardır süregelen Bodrum ve sanat ilişkisini Bodrum Marina Yacht Club bünyesine dahil ederek “mekan içinde mekan” anlayışını benimsiyor. meRQezart sanatı, sanatçı odaklı yaklaşımı ile daha ulaşılabilir kılmak amacıyla “Alternatif Sanat Mekânında” buluşturuyor.