(Ferda Art Platform)’da Yeni Sergi: “Obscura Lucida”

Obscura Lucida, 2021

Murat Germen’in “Obscura Lucida” isimli kişisel sergisi, 7 Eylül – 8 Ekim 2022 tarihleri arasında Ferda Art Platform’da ziyarete açılıyor.


“Obscura Lucida”
Sergi

Sanatçı: Murat Germen
Tarih: 7 Eylül 2022 – 8 Ekim 2022
Yer: Ferda Art Platform, Şişli / İstanbul


Sanatçının kent ile doğanın bakir ve sakin anlarını belgelediği, kimi zaman karanlık kimi zamansa alacakaranlıkta uzun pozlama ile çektiği fotoğraflarından oluşan “Obscura Lucida” başlığı fotoğraf tarihinin teknik ve felsefi boyutlarına gönderme yapıyor. Karanlık anlamına gelen “obscura” ile aydınlığı ima eden “lucida” kavramlarını, geceyi gündüz haline getirdiği fotoğraflarında insan ve şehir ve doğa ilişkisi üzerinden kurguluyor.

Fotoğraflar, gün boyunca insanın tahribatına ve işgaline maruz kalan şehir ile tabiatın, gece vakti kendilerini yeniden ortaya koydukları anları belgeleyen görsel betimlemelerden oluşuyor.

Murat Germen’in fotoğraflarından oluşan “Obscura Lucida” sergisi 8 Ekim’e kadar Ferda Art Platform’da ziyaret edilebilir. Sergi hakkında ayrıntılı bilgi için Ferda Art Platform‘un web sitesi ve sosyal medya sayfaları (Facebook, Instagram) incelenebilir.