Sektör Profesyonelleri 5. Kez “R+T Turkey”de Buluşacak!

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık tarafından 5. kez düzenlenecek Uluslararası Güneşten Koruma ve Otomatik Kapı Sistemleri Fuarı “R+T Turkey”, 20 – 22 Ekim 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.


5. Uluslararası Güneşten Koruma ve Otomatik Kapı Sistemleri Fuarı:
“R+T Turkey”

Tarih: 20 – 22 Ekim 2022
Yer: İstanbul Fuar Merkezi, Yeşilköy / İstanbul


“R+T Turkey”; Yunanistan, İran, Bulgaristan, Sırbistan, Irak, Romanya, Rusya, Almanya, Fas başta olmak üzere 100’e yakın ülkeden ziyaretçi katılımı ile gerçekleşecek. Aralarında sektörün lider firmalarının yer alacağı 90’nın üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapacak olan fuar; yatırımcı, üretici, perakendeci, bayi, satış mağazası, toptancı, distribütör, mimar, iç mimar, inşaat mühendisi gibi tüm sektör ilgililerini sektörün tek uluslararası ticaret platformunda bir araya getirecek.

6 Almanyalı şirketin yer aldığı resmi Alman Pavilyonu, Almanya endüstrisindeki en son gelişmelere özel ilgi duyanlar için yer alacak. Messe Stuttgart‘tan bir temsilci, katılımcı heyetine eşlik edecek ve ilgili profesyonel ziyaretçilere sektördeki güncel gelişmeler hakkında ilk elden bilgi verebilecek. “R+T Turkey”e katılım, Türkiye pazarını Almanyalı şirketler için önemli bir ticaret merkezi olarak gören Almanya Federal Ekonomik İşler ve İklim Eylem Bakanlığı (BMWK) tarafından finansal olarak desteklenecek.

Fuar, “İç ve Dış Gölgelendirme Sistemleri” (Güneşten Korunma Sitemleri), “Tenteler”, “Panjurlar”, “Kepenkler”, “Pergolalar”, “Stor Perdeler”, “Teknik Tekstil Ürünleri” ile diğer ilgili ürün ve teknolojileri kapsayacak.

Fuar iki katı büyümeye ulaştı.

Metrekare bazında iki katı büyüme yaşandığına dikkat çeken Messe Stuttgart Ares Fuarcılık Genel Müdürü Ufuk Altıntop, “Büyüme stratejilerimize her yıl bir yenisini daha ekliyoruz. Mevcut katılımcılarımızın stantlarını ve hedeflerini büyütme doğrultusundaki taleplerine cevap vermek adına fuarı İFM (İstanbul Fuar Merkezi) 9.ve 10. Salonlara taşıdık ve 2019 yılına göre metrekare olarak iki katı bir büyümeye ulaştık. Bu anlamda, fuara katılan ulusal ve uluslararası firmalar ürün ve teknolojilerinin güncel gelişmelerine ilgi duyan tüm sektör profesyonellerini ve ziyaretçilerini stantlarında ağırlayacak. Fuarımıza; Yunanistan, İran, Bulgaristan, Sırbistan, Irak, Romanya, Rusya, Almanya, Fas başta olmak üzere 100’e yakın ülkeden ziyaretçi katılımı gerçekleşecek” dedi.

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık Genel Müdürü Ufuk Altıntop

Fuarla ilgili açıklamalarına devam eden Altıntop şöyle konuştu:

“Türkiye’de ve fuara katılım gösterecek ülkelerde, İç ve Dış Güneş Koruma Sistemlerinin inşaatlarda standart ürün haline getirilerek enerji verimliliğini sağlayan çevre dostu binaların yapılmasına olanak sağlanıyor. Bu etkenler, iç ve dış güneş koruma sistemleri, cephe giydirmeleri, ev ve bahçe kapıları, geçiş sistemleri, akıllı sürücü ve kontrol sistemleri alanında Türkiye ve fuara katılım gösterecek ülkeler için talebin yükselmesine olanak sağladı. Gerçekleştireceğimiz fuarımız, yükselen bu talep doğrultusunda yurt içinden ve yurt dışından katılım gösterecek sektör profesyonellerine ilham olarak yeni iş ve iş birliklerine olanak sağlayacak.”

Ayrıntılı bilgi için: www.rt-turkey.com


R+T Fuarı 
Uluslararası Güneşten Koruma ve Otomatik Kapı Sistemleri Fuarı R+T Turkey, güneşten koruma ve otomatik kapı sistemleri alanında Avrasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki tek uluslararası ticaret fuarı olma özelliği taşıyor. Fuar, İç ve Dış Gölgelendirme Sistemleri (Güneşten Korunma Sitemleri), Tenteler, Panjurlar, Kepenkler, Pergolalar, Stor Perdeler, Teknik Tekstil Ürünleri ile diğer ilgili ürün ve teknolojileri kapsıyor.