(Peli)’den “Loft” Serisi’ne Yeni Bir Dekor: “Dibek Meşe”

Peli’nin doğadan ilham alarak tasarladığı yeni Loft dekoru “Dibek Meşe”;  estetik ve modern görünümü ile mekânlara alternatif çözümler sunuyor.

Peli’nin, tüketicinin beğenisine sunduğu Loft Koleksiyonu “Dibek Meşe”, adını yumuşak bir içimi olan Dibek Kahvesi’nden alıyor. 8 mm kalınlıkta, 15,7 cm en dar ebat ve 129 cm uzunluk ölçüsünde üretilen Loft Serisi, yüzey dokusunun register olma özelliği ile yüzeye temas edildiği anda gerçeklik hissi sunuyor.

Açıktan koyuya doğru uzanan zengin renk seçeneğine yeni bir alternatif ekleyen Loft Koleksiyonu, yeni dekoru “Dibek Meşe” ile ahşabın yumuşak ve sıcak görünümünü yaşam alanlarına taşıyor. AC4 kalitesi ile üretilen koleksiyon, yaşam alanlarına, ofislere, sosyal alanlara, otellere, restoranlara, kafelere ve mağazalara da estetik çözümler sunuyor. Yüzeyindeki dokusuyla samimi bir ortam vadeden Loft Koleksiyonu “Dibek Meşe” dekoru, hijyen standartlarını en üst seviyeye taşıyarak ideal zeminler oluşturuyor.


Turanlar Grup 
1953 yılında Hasan, Fuat ve Nihat Turan kardeşler tarafından kurulan; orman endüstrisi, kâğıt, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirketler grubudur. Üretim faaliyetlerini, Vezir Köprü Orman Ürünleri ve Kâğıt Sanayi A.Ş., Pelit Arslan Kontrplak Fabrikası A.Ş. ve Pelit İnşaat Kalıp Sist. San. ve Tic. AŞ.’de gerçekleştirmektedir. Turizm faaliyetlerini ise Turan Prince World Tatil Köyü ve Sentido Turan Prince’de devam ettirmektedir. Vezirköprü Fabrikası grubun üretim kapasitesi ve ürün çeşitliliğiyle lokomotifi konumundadır. 1996 yılında yapılan özelleştirmeyle alınan fabrika, 100 milyon Euro’yu aşan bir öz sermaye yatırımıyla Peli Parke, Peli DK (Dekoratif Kapılar) ve Peli Paper markalarının üretimini gerçekleştirmektedir.

Vezir Ağaç, yani Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş., Karadeniz Bölgesi’nin en büyük entegre orman ürünleri sanayi tesislerinden biridir. Üretimi olan Tutkal, MDF, Yonga Levha, Melamin Kaplı MDF-Yonga Levha, Laminat Parke, Kontrplak, Egzotik ve İnşaatlık Kereste, Endüstriyel Ahşap Kalıp Sistemleri, Süpürgelik, Kapı, Filtre Kağıt Çay Poşet, Akü Kağıdı ile entegre bir tesistir.