[Proje]: MoonSports

Proje Adı: MOONSPORTS
ANTALYA, 2021
İç Mimari: ELİF ARSLAN INTERIORS | ELİF ARSLAN ERGÜN
İşveren: MOONSPORTS
Fotoğrafçı: ELİF ARSLAN INTERIORS

Antalya Deepo Alışveriş Merkezi’nde konumlanan MoonSports mağazasının konsept tasarımı, iç mekân ve uygulama projesi Elif Arslan Interiors tarafından yürütüldü. 2021 yılında tamamlanan projeyi tasarım ekibi şöyle anlatıyor:

Elif Arslan Interiors tarafından çekirdek konsept tasarımı oluşturulan MoonSports mağazasının mekâna ilk adım atıldığı andan itibaren ziyaretçiler üzerinde dinamik bir etki ve özgürlük hissi yaratması amaçlanmıştır. Genç spor-günlük giyim-ayakkabı ürünleri satılan mağazanın ilk şubesi Antalya Deepo Alışveriş Merkezi’nde açılmıştır.

Renkli duvarlarla geliştirilen mekânda, ara ara mevcut duvarlar brüt beton olarak bırakılmıştır. AVM planındaki düz duvarlara kırıcılık getirmek adına, 45 derecelik, bükülen hareketli renkli tavan boruları ile dinamik bir görüntü yakalanmıştır. Mağaza yerleşimi bu açıları takip etmiş, mağazada bütünlük yakalanmış ve tavandaki hareketlilik tüm mekâna yansıtılmıştır.

Kullanılan temel renklerin yanı sıra, sergileme ürünlerinin doğru kullanımı ile işlevsellik yakalanmış olup, spor yapmanın ve günlük spor giyiminin insan üzerindeki pozitif etkisi vurgulanmıştır. Temel renkler olarak kullanılan mat sarı, mavi, kırmızı ve siyah renklerin uyumlu buluşması ile doğru bir harmoni yakalanırken, mekândaki canlılık ve dinamizm hissedilmektedir. Orta ünitelerde kullanılan metal masalar ile hareket etmenin yarattığı insan üzerindeki hafiflik ve esneklik vurgulanmıştır.

Kasa alanında kullanılan varil ile üzerinde kullanılan temel renklerin yorumu farklı bir akış yaratmıştır. Aynı zamanda duvarlarda kullanılan renkli oluklu levhalar, doğru işlevsellikle sergileme ünitesine dönüştürülmüştür. Kasa duvarındaki bitkilendirme ile sokak etkisi iç mekana taşınıp, metal ve bitki birleşimi vurgulanmıştır.  Kabinler için kullanılan levhaların konumu da tavan ile aynı şekilde 45 derecelik açı ile yerleştirilip, mekânda açının vurgulanmasını sağlanmıştır.

Mekânlarda konsept tasarlarken, markanın çok net ve kendini tanıtacak iyi bir öykü anlatması gerektiğine inanan Elif Arslan Interiors, bu proje ile sporun dinamik ve gerektiğinde eğlenceli olan yönünü yansıtmaktadır. Farklı renkler ve malzemeler kullanılmasına rağmen, malzeme ve renk bütünlüklerinin birbiri ile doğru oran ve yerlerde buluşması ile konseptte bütünlük sağlanmaktadır.”

Proje İş Birlikleri

Ana Yüklenici: Megal Yapı A.Ş.
Aydınlatma Tasarımı: Elif Arslan Interiors
Elektrik Projesi: Elif Arslan Interiors
Mobilya Tasarım: Elif Arslan Interiors
Mobilya İmalâtı: NYO Shop Lifting

Proje Başlangıç Yılı: 2021
Proje Bitiş Yılı: 2021
İnşaat Başlangıç Yılı: 2021
İnşaat Bitiş Yılı: 2021
Toplam İnşaat Alanı: 100 m2


Kaba Yapı

  • Kastamonu Entegre [MDF Sunta]

  • Boyçelik [Sac Levha]

  • 3F Reklam [Kaplamalar]

Mobilya Aksesuar

  • NYO Shop Lifting [Mobilya, Sergileme Üniteleri]

Bitirme İşleri

  • Bien Seramik
  • Jotun [Lady Minerals Beton Görünümlü Boya]