(Akbank Sanat) Sinema & Psikiyatri Seminerleri Programı…

Akbank Sanat ve Psikesinema & Psikeart iş birliğiyle düzenlenen Sinema & Psikiyatri Seminerleri “Sinemanın Hayat Bilgisi Dersleri” başlığı ile gerçekleşti.

Koordinatörlüğünü Prof. Dr. M. Emin Önder’in yaptığı seminer dizisi Kasım 2021- Haziran 2022 döneminde Akbank Sanat YouTube kanalında yayımlandı. Seminer serisinin sonuncusu “Sinemanın Hayat Bilgisi Dersleri: Nefret” başlığı altında “Boys don’t cry” filmi üzerinden gerçekleşti.

Yönetmen Kimberly Peirce’ın “Boys don’t cry” filminin konuşulduğu oturumun konuşmacıları ise oturumun başkanlığını üstlenen Prof. Dr. M. Bedir Üstün, Agâh Aydın, Serdar Soyer, Tülin Özen ve Aslı Aktümen oldu. Oturumda “Nefret ne işe yarar?”, “Düşman kim, nerede?” ,“Kendine acı, ondan nefret etme; oyunculuk ve nefret” ve “Nefretin, öfkenin nedeni: Boys don’t cry” başlıkları konuşmacılar tarafından ele alındı. “Sinemanın Hayat Bilgisi Dersleri” temalı etkinlik dizisi “Vicdan”, “Affetmek”, “Yalan”, “Kibir”, “Ötekileştirme”, “Merhamet”, “Uzlaşma” ve “Nefret” alt başlıklarından oluştu. Belirlenen başlıklar kapsamında seçilen filmler yönetmen, yazar, oyuncu ve psikiyatristlerin katıldıkları tartışma bölümleriyle gerçekleşti.

Sinema & Psikiyatri Seminerleri Programı serisinin tüm bölümleri Akbank Sanat Youtube kanalından izlenebilir. Ayrıntılı bilgi için web sayfası ziyaret edilebilir.


Akbank Sanat
29 yıldır Türkiye’de çağdaş sanatın gelişimini destekleyen ve sanatın birçok farklı alanında uluslararası projelere yer veren Akbank Sanat, özellikle genç sanatçılara kendilerini geliştirebilmeleri için çeşitli imkanlar sunmaktadır.
“Değişimin hiç bitmediği yer” olma misyonuyla yılda 700’ün üzerinde etkinlik gerçekleştirmekte olan Akbank Sanat sergiler-den modern dans gösterilerine, caz konserlerinden seminerlere, söyleşilerden çocuk atölyelerine, film gösterimlerinden çocuk tiyatro gösterilerine uzanan geniş bir yelpazede birçok farklı etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.