(TürkSMD) Mimarlık Merkezi’nin 10. Yılı ERSA Mobilya Sponsorluğunda Kutlandı!

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TürkSMD) 11 Haziran’da ERSA Mobilya sponsorluğunda, TürkSMD Mimarlık Merkezi’nin 10. yılını kutladı. 

Gecenin açılış konuşması yeni dönem başkanı Ali Osman Öztürk tarafından yapılırken, TürkSMD yeni yönetimi ve üyeleri, eski yönetimi ile bir araya gelerek geride bıraktıkları 10 yılı değerlendirdiler.

Gecede, Sibel Köse (vokal), Rustam Rahmedov (piyano), Eren Kutlu (kontrbas) ve Cem Aksel (davul) canlı müzik performansı gerçekleştirdiler.

bi_özet’in yapı sektörünün önde gelen temsilcileri ile mimari üretime ve mimarlık kültürüne katkı veren projelerinin arka planına baktığı “Mimarlığı Destekleyenler” söyleşi dizisine ERSA Mobilya’nın Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Ata konuk oldu. Buradan ulaşabilirsiniz:

[Mimarlığı Destekleyenler]: ERSA

 


ERSA Mobilya
1958 yılında Metin Atabey Ata tarafından Sivas’ta bir metal atölyesinde temelleri atılan ERSA Mobilya, kurulduğu günden bu yana inovasyon ve tasarıma verdiği önemle Türkiye’de mobilya sektörünün öncülerinden biri konumuna yükseldi. Bugün Ankara’da 60 bin metrekare alan üzerinde üretim yapan firma, senede 4,5 milyon metrekare panel işleme, 530 bin parça mobilya üretim kapasitesiyle sektörün en büyük üreticileri arasında yer alıyor. 2018 yılında ERSA Life ile mobilya üretimindeki 60 yıllık deneyim, yaşam alanları için yenilikçi tasarımlar sunmaya başladı. İtalyan, Hollandalı ve yerli tasarımcıların imzasıyla oluşturulmuş ERSA Life; oturma grupları, TV üniteleri, kitaplık, büfe, yemek masası, karyola, komodin, dolap sistemleri, sandalye ve tamamlayıcı ürünlerden oluşan kadar geniş seçkisiyle yaşam, yemek ve uyku alanlarına özel mekan kurguları sunuyor.

ERSA, günümüzde teknoloji sayesinde yeni ve birbirleriyle daha da ilişkili tanımlar kazanan yaşam ve çalışma kavramlarından hareketle kullanıcı ve mekanların ihtiyaçlarını analiz ediyor; geliştirdiği fikir ve tasarımlarla sürekli değişim içinde olan yaşam ve çalışma mekanlarının geleceğini şekillendirecek yaklaşımlar sunuyor. Kurumsal sürdürülebilirlik politikaları dahilinde çevreci üretim ve tasarım anlayışını destekliyor; Ar-Ge ve inovasyon odaklı yatırımlarıyla daima küresel standartlarda yenilikçi tasarımlar sunmayı amaçlıyor. Türkiye ve dünyadan önemli tasarımcılarla iş birliği yapan ERSA; Red Dot, Good Design, Design Turkey gibi ulusal ve uluslararası alanda 50’nin üzerinde prestijli ödüle sahip, aynı zamanda Haworth, Cappelini ve Quadrifoglio gibi dünyaca ünlü mobilya markalarının da Türkiye temsilciliğini yürütüyor.

ERSA Mobilya; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana ve İzmit’te bulunan mağazaları ve shop.ersamobilya.com online satış sitesi ile yaşam ve çalışma alanlarına yönelik en güncel tasarım ürünlerini kullanıcıların deneyimine sunuyor. | https://www.ersamobilya.com