(Roca)’nın Yeni koleksiyonu “Ona” Türkiye’de!

Roca "Ona" Koleksiyonu

Roca; tasarım odaklı yeni koleksiyonu “Ona”yı, 17 Haziran Cuma günü, İspanyol Sefarethanesi’nde Türkiye’deki kullanıcılarıyla buluşturdu. Yeni koleksiyonun, çok yönlü, sürdürülebilir ve yalın hatlarıyla öne çıktığını söyleyen Roca Türkiye Genel Müdürü Salvador Lopez Oliva, 2022 IF Tasarım Ödüllü koleksiyonun fonksiyonelliğiyle banyo alanlarında ihtiyaçlara yanıt vereceğini söyledi.

Tasarım odaklı Roca’nın özel geliştirdiği Fineceramic® ve Stonex® malzemeleriyle üretilen ve son yenilikleri içeren koleksiyon, içinde bulunduğumuz dönemin ihtiyaç ve beklentilerine her özelliği ile yanıt veriyor. Roca Türkiye Genel Müdürü Salvador Lopez Oliva, yeni koleksiyonun değerlerini, “Doğal malzemelere saygılı ve sürdürülebilir yaklaşıma sahip, zamansız, son derece işlevsel ve erişilebilir bir tasarım” sözleriyle vurguladı.

Yaşadığımız dünya için en iyi çözümleri geliştirme misyonumuzun ürünü.

Roca Türkiye Genel Müdürü Salvador Lopez Oliva

Roca Grup’un tüm dünyada çevre bilincini kendine misyon edindiğini söyleyen Salvador Lopez Oliva, “Sektörünün öncü ve inovatif markası olarak teknoloji odaklı yenilikçi ürünler geliştiriyoruz. Yeni malzemeler geliştirerek tasarımlarımızın doğaya saygılı, verimli ve estetik olmasına özen gösteriyoruz. Ona Koleksiyonu da bu çalışmalarımızla geldiğimiz noktayı temsil ediyor. Roca Tasarım Merkezi ekibi koordinasyonu ile Benedito Design stüdyosu ve NOA Intelligent Design ekiplerinin bir araya gelerek tasarladığı Ona Koleksiyonu; zamansız, doğayla bağlantılı ve istenen yere kolayca entegre edilebilir olma özellikleriyle öne çıkıyor. Çok yönlülüğü ve sunduğu çeşitlilikle, bulunduğu her alanla uyum sağlayan Ona, mimar ve tasarımcıların da hayatını kolaylaştıracak” dedi.

Çok yönlü kullanımı, geniş ürün yelpazesi ve doğadan esinlenen yumuşak geometrik çizgilere sahip “Ona” koleksiyonu, her döneme uyum sağlayabilecek tasarımıyla dikkat çekiyor. Akdeniz’den ilham alan koleksiyon, farklı tasarım ihtiyaçlarına ve tüm banyo alanlarına uyarlanabilen geniş bir ürün yelpazesine sahip. “Ona” koleksiyonundaki lavabolar; istenilen boyutlarda, daha ince ve daha hafif parçaların üretimine imkân tanıyan yenilikçi malzeme Fineceramic® ile üretiliyor. Supraglaze® kaplaması ile ekstra pürüzsüz yüzeye sahip olan lavabolar, kir birikmesini önleyerek maksimum hijyen sunuyor.

Koleksiyonun dikkat çekici unsurlarından biri de armatür tasarımları. Özel Ni/Krom kaplama kalınlıklarına sahip kaplama teknolojisi Evershine® yüzey özellikli “Ona” armatürler, korozyon oluşumunu önlüyor. Armatürler Cold Start teknolojisi ile su tasarrufunda ve enerji tüketiminde daha fazla verimliliği garanti ediyor. Doğal kaynaklardan ilham alan Roca’nın özel Stonex® malzemesine sahip küvet ve duş tekneleri ise kaymaz özelliği, aşınmaya karşı direnci ve dayanıklılığı ile öne çıkıyor. Koleksiyonun tüm aksesuarları, geri dönüştürülmüş malzemelerden; mat beyaz, mat gri ve mat yeşil renklerde üretiliyor.

Roca’nın mimarlık, tasarım ve sürdürülebilirlik alanlarındaki yolculuğunda Türkiye’nin çok özel bir yeri olduğunu da değinen Salvador Lopez Oliva şöyle konuştu:

“Sürdürülebilirlik felsefesi Roca Grup kimliğinin ayrılmaz bir parçası. Roca, su verimliliğine odaklanan sürdürülebilirlik çalışmalarında, ülkemizin 3 büyük üretim tesisi içinde yer alan Eskişehir fabrikamız pilot olarak seçti. Böylece Eskişehir fabrikamız çok önemli bir görev üstlendi. Roca Grup’un döngüsel su kullanımını optimize etme noktasında kritik bir rol aldık. Eskişehir’de elde ettiğimiz çıktılar, grubun dünya genelindeki diğer fabrikalarında da uygulanacak. (…)”


Roca 
Roca, mimari, inşaat ve iç mekânlar için tasarlanmış seramik döşeme ve duvar karoları da dâhil olmak üzere banyo alanı için ürünlerin tasarımı, üretimi ve pazarlamasında faaliyet gösteren bir şirkettir. Kökleri 100 yıl öncesine dayanan Roca, 4 kıtada 22 ülkede yer alan 86 üretim tesisi ile 24 bine yakın kişiye istihdam sağlıyor. Yıllık yaklaşık 1,8 milyar Euro ciroya sahip olan Roca, ürün ve çözümlerini 170’ten fazla pazarda müşterileriyle buluşturuyor. | www.roca.com.tr