(Reynaers Aluminium) Mimarlık ve Mühendislik Öğrencileriyle Bir Araya Geldi!

Reynaers Aluminium; “Reynaers Academy Yaza Merhaba Buluşması” kapsamında 17 Haziran 2022 Cuma günü, Mimar Bahadır Kul iş birliğinde Bi Nevi Atölye’de mimarlık ve mühendislik öğrencileriyle bir araya geldi.

Cephe tasarımına ilgi duyan ve bu alanda uzmanlaşmak isteyenleri ağırlayan Reynaers Academy’nin ilk fiziksel etkinliğinde, örnek vaka çalışmaları üzerinden öğrencilere pratik eğitimler verilerek, sektörün dinamikleri anlatıldı.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ), Kadir Has Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğrencilerinin yanı sıra birçok üniversiteden öğrencilerle de bir araya gelinen “Reynaers Academy Yaza Merhaba Buluşması”nda öğrencilere; Reynaers Aluminium, Reynaers sistemleri, Reynaers Academy’nin çalışmaları, gelecek hedefleri anlatıldı. Örnek vaka çalışmalarının da yapıldığı etkinlikte, öğrenciler Reynaers Aluminium ürünlerini deneyimledi.

Etkinliklerimizle öğrencileri yapı sektörünün merkezine alıyoruz.

Reynaers Aluminium Türkiye Pazarlama Müdürü Ebru Yalçın etkinlik hakkında şöyle açıklamalarda bulundu:

“(…) Öğrenciler maalesef okul yıllarında yapı sektöründen uzak kalıyor. Ürünleri ve sektördeki gelişmeleri ancak aktif olarak iş hayatına atıldıktan sonra takip edebiliyor. Reynaers Aluminium olarak bu durumu değiştirmek adına öğrencileri sektörün içine sokan birçok etkinlik gerçekleştiriyoruz ve etkinliklerimizle öğrencileri yapı sektörünün merkezine alıyoruz. Yaza merhaba buluşmamızda da birçok üniversiteden mimarlık ve mühendislik öğrencileri bir araya gelerek, sektörün dinamiklerini, geliştirdiğimiz ürünleri ve sektörde yaşanan gelişmeleri anlattık. Örnek vaka çalışmalarımızla ürünlerin; projeye ve tasarıma nasıl yön verebildiğini, sürdürülebilirliğe, enerji, yalıtım, yapım süresi ve maliyeti gibi performanslara nasıl etki ettiğini gösterme fırsatı yakaladık. Reynaers Aluminium’u, Reynaers Academy’i anlatarak öğrencilerin gelecekleri için hedeflerimizi ve yapmak istediklerimizi anlattık.” 


Reynaers Aluminium 
Reynaers Alüminyum; dış cephe sistemleri konusunda faaliyet gösteren Reynaers ihtiyaca yönelik mühendislik çözümleri üreten Belçika merkezli bir marka. Pencere, kapı, cephe, sürme doğrama, katlanır kapı ve güneş kırıcılar üreten Reynaers, yenilikçi ve sürdürülebilir alüminyum çözümler geliştiriyor.

1965 yılında kurulan Reynaers bugün 40 ülkede 2 bin 400’ün üzerinde çalışanıyla faaliyet gösteriyor. Ürünlerini 5 kıtada 70’in üzerinde ülkeye ihraç eden ve Merkezi Belçika’nın Duffel kentinde bulunan Reynaers Alüminyum, Avrupa’nın lider kuruluşları arasında yer alıyor. Enerji verimliliği ve çevre için sorumluluk alma anlayışını misyon edinen Reynaers, standart çözümlerin yanında, konut projelerinden ticari ve endüstriyel projelere kadar pazardaki tüm sektörler için özelleştirilmiş çözümler üretiyor.