“Dirimart Presents IX” Sergisi The Stay Warehouse Alaçatı’da!

Dirimart, on iki sanatçının yapıtlarını bir araya getirdiği “Dirimart Presents IX” isimli sergi ile 24 Haziran Cuma gününden itibaren Alaçatı’daki The Stay Warehouse’ta sanatseverlerle buluşuyor.


“Dirimart Presents IX”
Sergi

Sanatçılar: Nuri Bilge Ceylan, Ayşe Erkmen, Mustafa Hulusi, Mevlana Lipp, Seçkin Pirim, Hayal Pozantı, Anselm Reyle, Nasan Tur, Ebru Uygun, Allan Villavicencio, Berke Yazıcıoğlu, Peter Zimmerman
Tarih: 24 Haziran 2022 Cuma – 21 Ağustos 2022 Pazar
Yer:
The Stay Warehouse, Alaçatı, Çeşme / İzmir


Dirimart, 80’li yıllarda bira deposu olarak kullanılan The Stay Warehouse için on iki sanatçının yapıtlarını kapsayan bir seçkiye yer veriyor. Nuri Bilge Ceylan, Ayşe Erkmen, Mustafa Hulusi, Mevlana Lipp, Seçkin Pirim, Hayal Pozantı, Anselm Reyle, Nasan Tur, Ebru Uygun, Allan Villavicencio, Berke Yazıcıoğlu ve Peter Zimmerman’ın bir araya geldiği “Dirimart Presents IX” isimli sergide, modern ve samimi bir ortam sunan otelin geçmişiyle, mimarisiyle ve birbirleriyle konuşan eserler izleyiciyle buluşacak.

2002 yılında Nişantaşı, İstanbul’da kurulan, Mayıs 2016’da Dolapdere’de ikinci galeri mekânını açan ve faaliyetlerini 2019’dan itibaren bu tek mekânda sürdüren galeri, faaliyet alanını yakın dönemde off – site sergilerle Dolapdere’nin ve İstanbul’un dışına açıyor.

Açılışı 24 Haziran’da gerçekleşecek olan “Dirimart Presents IX” isimli sergi, 21 Ağustos’a kadar The Stay Warehouse Alaçatı’da görülebilir. Ayrıntılı bilgi için web sayfası ziyaret edilebilir.