(Versus Art Project) Photo Basel’de!

Metehan Özcan, Illustrated Information Series, B06, 2013

Versus Art Project, 14 – 19 Haziran tarihleri arasında İsviçre’nin fotoğraf temelli sanata adanmış ilk ve tek uluslararası sanat fuarı Photo Basel’de sanat dünyasıyla buluşuyor. Bugüne kadar Türkiye’den bir galerinin yer almadığı fuarda, Versus Art Project fuara katılan tek galeri olarak öne çıkıyor.


7. Photo Basel Uluslararası Sanat Fuarı
“Versus Art Project”

Küratör: Sonia Voss
Sanatçılar:
Ege Kanar, Metehan Özcan, Selim Süme,
Yusuf Murat Şen, Serkan Taycan
Tarih: 14 Haziran 2022 Salı – 19 Haziran 2022 Pazar
Yer: Volkshaus Basel, Basel / İsviçre


Versus Art Project, temsil ettiği sanatçılardan Ege Kanar, Metehan Özcan, Selim Süme, Yusuf Murat Şen ve Serkan Taycan’ın eserlerinden oluşan bir seçki ile fuara katılıyor. Yaklaşık 40 uluslararası galerinin yer aldığı yedinci edisyonuyla sanatseverlerin karşısına çıkacak Photo Basel’de, toplam 130 sanatçının 550 fotoğrafı sergilenecek. Art Basel ile eş zamanlı gerçekleşecek fuarın sanat yönetmenliğini yazar ve küratör Sonia Voss üstleniyor.

12 – 15 Mayıs tarihleri arasında Londra’nın fotoğraf odaklı tek sanat fuarı olan Photo London’da; Ege Kanar, Yusuf Murat Şen, Larissa Araz’ı temsil eden galeri, Ağustos ayında ise Kopenhag’ta gerçekleşen Enter Art Fair’e altıncı kez katılarak uluslararası sanat dünyası ile buluşmaya devam edecek.

Versus Art Project hakkında ayrıntılı bilgi için web sayfası ziyaret edilebilir.