(Galeri Selvin – Nişantaşı)’nda Yeni Sergi: “Vital”

Şebnem Buhara’nın “Vital” isimli heykel sergisi, 30 Haziran Perşembe gününe kadar Galeri Selvin’in Nişantaşı şubesinde sanatseverlerle buluşacak.


“Vital”
Sergi

Sanatçı: Şebnem Buhara
Tarih: 3 Haziran 2022 Cuma – 30 Haziran 2022 Perşembe
Yer: Galeri Selvin – Nişantaşı


Bir önceki çalışmasında insanoğlunun, dünyaya geldiğinde ham haline vurgu yapan sanatçı, “Vital” isimli sergisinde, yaşama dair duyguların insandaki etkilerine yoğunlaşıyor.

Pazar günleri hariç 11.00 – 19.00 saatleri arasında Galeri Selvin‘de ziyaret edilebilecek sergi hakkında ayrıntılı bilgi için web sayfası ziyaret edilebilir.


Şebnem Buhara
Mimarlıktaki mekân yorumlama gücünü önce ürün tasarımına ardından da heykel sanatına taşıyan Şebnem Buhara, multidisipliner bir yaratıcı.
Aydınlatma ve mobilya başta olmak üzere pek çok ürün kategorisinde tasarıma imza atan ve yerel ve uluslararası yarışmalarda ödüller kazanan Buhara; mimari, mekân, ürün ve enstalasyon gibi alanların yanında kendi ilham ve düşüncelerini heykel sanatında da göstermektedir. Malzeme olarak “bronza”, ifade olarak “insan” suretlerine odaklanan Buhara, bugüne dek yerli ve yabancı pek çok kolektif ve bireysel sergiye de imza attı. “Yüz, ruhun her haline mazhar” diyen tasarımcı / sanatçı, yaratım sürecinde zihin ve eller arasında bir ulak görevinde olduğunun da altını çiziyor.