‘‘Taşkışla Bahar Şenliği’22″ 4000’den Fazla Öğrencinin Katılımıyla Gerçekleşti!

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Taşkışla Bahar Şenliği’nin 23’ncüsü, uzun bir aradan sonra 11-13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşti.

İTÜ Endüstriyel Tasarım Kulübü, Mimarlık Kulübü, Peyzaj Mimarlığı Kulübü, Kent ve Kentlileşme Kulübü, Taşkışla Sahnesi, İTÜ İçin Tasarım, Acapella Kulübü, Moda Kulübü, Cinsarı, Taşkışla Kadın Topluluğu, Müzik Tasarımı ve Performans Kulübü, Güzel Sanatlar Kulübü, Permakültür Kulübü üyelerinin ve Taşkışla öğrencilerinin çalışmalarıyla düzenlenen Geleneksel Taşkışla Bahar Şenliği‘ne; İTÜ Ayazağa, Maçka, Gümüşsuyu ve Tuzla kampüslerinden öğrencilerin de katılımıyla 4000 kişiyi aşkın ziyaretçi topladı.

11 Mayıs’ta “Taşkışla Şenliğe Bürünüyor” etkinliği ve ardından açık hava sinemasıyla başlayan şenlikte çeşitli konserler, DJ performansları ve dans gösterilerinin yanı sıra Taşkışlalı öğrencilerin kolektif üretim gösterdiği birçok atölye gerçekleştirildi. 12 Mayıs’ta jazz sanatçısı ve İTÜ Mimarlık bölümü mezunu olan Selen Beytekin ve ekibinin konseri, 13 Mayıs’ta ise çeşitli rock gruplarının performansları yer aldı.

Dekan yardımcısı Prof. Dr. Elmira Ayşe Gür’ün destekleriyle düzenlenen etkinliğin Ana Sponsorluğunu “Now”, “Komün” ve “Tamamen Organik Tost” markaları ile Agah Uz, Altın Sponsorluğunu ise TİMUR NEF şirketi üstlendi. İTÜ Öğretim Görevlisi Çiğdem Eren’e ait  Rota Mimarlık, Bronz Sponsorluk ile etkinliğe destek verirken, Binat Mimarlık Medya Grubu ise Medya Sponsorluğunun yanında etkinlik katılımcılarını Arredamento Mimarlık dergileri ile buluşturdu.  

Ayrıntılı bilgi için: https://www.instagram.com/senliktaskisla/?hl=tr