(Heritage İstanbul) “Hafıza Mekânları, Müzeler: Mimari ve Sergileme” Projesi ile Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nde!

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında Heritage İstanbul, “Hafıza Mekanları Müzeler: Mimari ve Sergileme” konulu projenin sergisi 28 Mayıs Cumartesi günü, konferans serisi ise 1 Haziran Çarşamba gününden itibaren İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nde başlayacak.


“Hafıza Mekanları Müzeler: Mimari ve Sergileme”
Sergi

Küratör: Osman Murat Akan
Tarih:
28 Mayıs 2022 Cumartesi – 12 Haziran 2022 Pazar
Yer: İstanbul Resim ve Heykel Müzesi, Beyoğlu / İstanbul


Kültürel miras bilincinin artması ve bu mirasın korunması gibi konuları kendisine sosyal misyon edinen ve bu misyon doğrultusunda ürün, hizmet ve teknolojilerin geliştirilmesini hedefleyen koruma, restorasyon, arkeoloji, müze, kütüphanecilik fuar ve konferansı Heritage İstanbul, İstanbul Resim ve Heykel Müzesi’nde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu kapsamında 19 uluslararası mimarı, 42 müze projesinin yer alacağı sergiye ve eş zamanlı olarak uluslararası mimarların konuşmacı olarak katılacağı konferanslara ev sahipliği yapacak.


“Hafıza Mekanları Müzeler: Mimari ve Sergileme”
Konferans Programı

Moderatör: Banu Uçak

Tarih: 1 Haziran 2022 Çarşamba

13.30 | Yama Karım (Studio Liebeskind New York)
15.00 | Emre Arolat (EAA Emre Arolat Architecture)

Tarih: 3 Haziran 2022 Cuma

13.30 | Han Tümertekin (Atelier Han Tumertekin)
15.00 | Kerem Enginoğlu (Erginoğlu&Çalışlar)

Tarih: 4 Haziran 2022 Cumartesi

13.30 | Selçuk Baz (Yalın Mimarlık)
15.00 | Yuki Ikeguchi (Kengo Kuma and Associates)

Tarih: 6 Haziran 2022 Pazartesi

13.30 | Prof. Dr. Hüsamettin Koçan (Baksı Kültür Sanat Vakfı)
15.00 | Prof. Dr. Francesca Brancaccio (B5 srl)

Tarih: 8 Haziran 2022 Çarşamba

13.30 | Suay Aksoy (ICOM Eski Başkanı)
15.00 | Murat Tabanlıoğlu (TA Tabanlıoğlu Architects)

Tarih: 10 Haziran 2022 Cuma

13.30 | Adeline Rispal (Ateliers Adeline Rispal Paris)
15.00 | Britta Nagel (Atelier Brückner Gmbh)

Tarih: 11 Haziran 2022 Cumartesi

13.30 | Boris Micka, BMA Boris Micka Associates
15.00 | Prof. Dr. Architect Khaled Tadmori (The Lebanese University)


Heritage İstanbul’a gelecek mimarlar ve mimarlık ofisleri şöyle:

Adeline Rispal, Ateliers Adeline Rispal Paris; Boris Micka, BMA Boris Micka Associates; Britta Nagel, Atelier Brückner Gmbh (Partner: Shirin Frangoul-Brückner, Uwe Brückner); David Chipperfield, David Chipperfield Architects; Roman Delugan & Elke Delugan Meisl, DMAA; Emre Arolat, EAA Emre Arolat Architecture; Prof. Dr. Francesca Brancaccio, B5 srl; Han Tümertekin, Atelier Han Tumertekin; Prof Dr. Hüsamettin Koçan, Baksı Müzesi, Kerem Erginoğlu Erginoğlu&Çalışlar; Mario Botta, Mario Botta Architetti; Murat Tabanlıoğlu, TA Tabanlıoğlu Architects; Rudy Ricciotti, Rudy Ricciotti Architecture; OMA; Selçuk Baz, Yalın Mimarlık; Suay Aksoy, ICOM; Tadao Ando, Tadao Ando Architect & Associates; Yama Karim, Studio Liebeskind New York (Partner: Daniel Libeskind); Yuki Ikeguchi, Kengo Kuma and Associates (Partner: Kengo Kuma); Prof. Dr. Zvi Efrat, Efrat Kowalsky Architects.

Ayrıntılı bilgi için: http://expoheritage.com/heritageistanbul/


TG Expo 
2008 yılında “Think Global – Küresel Düşün” mottosuyla tecrübeye sahip profesyoneller tarafından uluslararası standartları Türkiye’ye kazandırmak amacıyla kurulan TG Expo Uluslararası Fuarcılık A.Ş. birçok ilki gerçekleştirerek Türk fuarcılık sektörünün gelişimine destek veren yenilikçi bir marka olmuştur. Dünyanın en büyük fuar organizatörlerinin uluslararası çatı derneği olan UFI ve dünya çapındaki kongre ve uluslararası toplantılar sektörünün en önemli birliklerinden biri olan ICCA’ya üyelikleri bulunan TG Expo, T.C. Ticaret Bakanlığı’ndan yurt dışı fuarların milli katılım organizasyonlarını gerçekleştirmek üzere akredite bir şirkettir.

5 kıtada 35’ten fazla ülkede bireysel ya da milli katılım organizasyonları ve Türkiye’de ana organizatörlüğünü üstlendiği fuarlar ile Türk firmalarının uluslararası pazarlarda ürünlerini tanıtmalarını ve ticaret hacimlerini genişletmelerini sağlamaktadır. TG Expo, sağlık, mobilya, inşaat, enerji gibi sektörlerde dünyanın en önemli uluslararası fuarlarının Türkiye katılımını üstlenmektedir. Fuara kadar olan tüm süreçlerde danışmanlık, teşviklerle ilgili bilgilendirme ve takip, nakliye, konaklama, seyahat ve vize alımına ilişkin bilgilendirme ve yönlendirmeler verdiği hizmetler arasındadır.

Fuarcılık alanında profesyonel ekibiyle, ihracatçı firmalara uluslararası standartlarda fuarcılık deneyimi sunar. Türkiye’de birçok ilki gerçekleştirmiş olan TG Expo tarafından düzenlenen Heritage projeleri arasında, Heritage İstanbul, Heritage Middle East yer alıyor. Ayrıca İstanbul Art Show, Güzellik&Bakım, ICCI gibi birçok uluslararası markaların sahibidir.