Bergama Tiyatro Festivali Programı AÇIKLANDI!

Tiyatro sahnesinin öne çıkan örnekleriyle birlikte yerli ve uluslararası 26 performanstan oluşan Bergama Tiyatro Festivali’nin program detayları belli oldu. Performansların yanı sıra atölyeler, konuşmalar ve yürüyüşlerden oluşan seçkisini de sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanan festival, 2-5 Haziran tarihleri arasında takipçileriyle buluşacak.


3. Bergama Tiyatro Festivali

Tarih: 2 Haziran 2022 Perşembe – 5 Haziran 2022 Pazar
Yer: Bergama / İzmir
Katılım: Herkese Açık, Ücretli


Odeabank ve Mey|Diageo sponsorluğunda 3dots ve BERaBER tarafından Bergama’nın tarihi sokakları ve mekânları Asklepion; Emre Arolat imzalı kültür merkezi BerKM; dünyanın ilk 7 kilisesinden biri ve Roma tapınağı olan Kızılavlu ve Akropol’de hayat bulan festival, ücretli ve ücretsiz etkinlikleriyle her yaşta seyirciyi ağırlayacak. Bir araya gelmenin, tanışmanın ve yeni hikâyeler paylaşmanın önemine dikkat çekme amacıyla yola çıkan festival, seçkisinden öne çıkan performanslar ve Mabel Matiz açılış konseriyle programına 2 Haziran’da başlayacak.

4 gün boyunca sürecek festivalin programında etkinlikler Festival Özel; Performanslar, Bölgeden ve Çocuklar için Performanslar; Alana Dair, Somut Olmayan Kültürel Miras ve Çocuklar ve Gençler için Atölyeler; Konuşmalar ve Yolculuklar olmak üzere 9 farklı kategoride ziyaretçilerle 4 gün boyunca bir araya geliyor. Yapımcılığını Tatlı Ekşi Tiyatro’nun üstlendiği “Aşk Geçmişim” ve Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ile Piu Entertainment’ın “Timsah Ateşi” oyunları ise festivalin öne çıkan performansları arasında yer alıyor.

3. kez gerçekleşecek Bergama Tiyatro Festivali’nin seçkisinde yer alan tüm etkinlik ve oyun biletleri Mobilet üzerinden satın alınabilir. Festivalin program detayları için web sayfası ziyaret edilebilir.

bi_özet‘in önceden yer verdiği ilgili haberi incelemek için:

Bergama Tiyatro Festivali 3. Kez Perde Açmaya Hazırlanıyor!