İklim Krizi 22 Nisan Dünya Günü’nde (HOPE Alkazar) Sahnesi’ne Taşınıyor!

HOPE Alkazar, iklim kriziyle mücadele eden ve toplumun her kesiminde dönüşümü amaçlayan Yuvam Dünya iş birliği ile “The Breakdown” isimli belgesel serisini sahneye taşıyor.


“The Breakdown”

Tarihler: 24 Nisan 2022 Pazar, 28 Nisan 2022 Perşembe
Yer: HOPE Alkazar, Beyoğlu / İstanbul
Katılım:
Ücretsiz, Kayıt Gerekli


Beş ayrı bölümden oluşan “The Breakdown” belgesel serisi ele aldığı iklim krizine; iklim inkarı, iklim adaleti ve iklim çözümleri gibi konulara The Green New Deal UK‘den Mary Heglar, Christiana Figueres, David Wallace-Wells, Naomi Oreskes ve Fatima Ibrahim gibi iklim uzmanları ve aktivistlere yer vererek odaklanıyor.

24 Nisan Pazar ve 28 Nisan Perşembe günleri HOPE Alkazar’da gösterilecek “The Breakdown” isimli belgesel serisi için web sayfası üzerinden kayıt oluşturulabilir.

HOPE Alkazar’la ilgili detaylı bilgiler ve güncel program için Instagram sosyal medya sayfası takip edilebilir.


Yuvam Dünya 
Yuvam Dünya, iklim krizinin hikâyesini kapsayıcı bir şekilde anlatmak ve kültürel dönüşüme öncü olmak için yola çıkmış; aktivistler, sivil toplum gönüllüleri, bilim insanları, iletişimciler ve sanatçıların bu amaç için buluştuğu bir dernek. Projelerini eğitim, özel sektör ve toplumsal etki olarak üç dal altında gerçekleştiren Yuvam Dünya, iklim krizinin geleceğe değil bugüne ait bir sorun olduğunu ve bu kriz ile mücadelede her birimizin çözümün bir parçası olduğunu sanat ve sporun hikâye anlatıcılığı yöntemlerini kullanarak anlatıyor.

HOPE Alkazar 
HOPE Alkazar, alışılmışa kafa tutarak anlamlı bir değişim yaratmak, kimliğini ve sahiplendiklerini dünyaya anlatmak, kolektif bir bilinçle birlikte dönüştürmek için harekete geçenlerin buluşma noktası olarak konumlanıyor. Fikirleri ve çalışmaları ile fark yaratan kişi ve toplulukları spor, kültür ve sanat ekseninde, sosyal iyilik amacıyla buluşturuyor. Yenilenen Nike İstanbul mağazasının hemen yanında yer alan HOPE Alkazar, Nike’ın ve program ortaklarının gençlere umut olmak ve birlikte daha iyiyi hayal etmek için hayata geçirdikleri bir “hareketin sahnesi”.