Bosch Termoteknik Deneyimini Öğrenciler ve Profesyonellerle PAYLAŞIYOR!

Bosch Termoteknik Akademi

Bosch Termoteknik Akademi, iklimlendirme sektöründeki paydaşları ve üniversiteler, Meslek Yüksek Okulları ve Meslek Liseleri’nde eğitim gören öğrenciler için farklı konularda verdiği eğitimlerle sektörün geleceğine yatırım yapıyor.

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından biri olan Bosch Termoteknik, sektörün nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak ve şirket bünyesinde 40 yıldır biriken deneyimi profesyonellerle paylaşmak amacıyla Bosch Termoteknik Akademi çatısı altındaki eğitim faaliyetlerini sürdürüyor. “Bilgi paylaştıkça çoğalır” sloganıyla öğrencilere ve profesyonellere yönelik olarak gerçekleştirilen eğitimler ile bayilerin ve servislerin teknik yetkinliklerinin en üst seviyelerde tutulması amaçlanıyor. Eğitimler, Bosch Termoteknik Akademi bünyesinde bulunan Bosch Termoteknik İnovasyon Merkezi’nde yer alan teorik eğitim salonları ile ısıtma ve klima sistemlerine özel donatılan uygulamalı eğitim salonlarında veriliyor.

Bosch Termoteknik Akademi eğitmenleri, uygulamalı ve teorik eğitim salonlarında düzenlenen planlı eğitimlerin yanı sıra yıl boyunca Türkiye’nin farklı şehirlerinde iş ortakları ve HVAC pazarının önemli oyuncularıyla da bir araya geliyor. Akademi bayi, alt bayi ve yetkili servisler için planlı eğitimler düzenliyor. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan protokol dâhilinde üniversiteler, Meslek Yüksek Okulları ve Meslek Liseleri ile ortak projeler gerçekleştirerek, sektörün gelecekteki oyuncularının eğitimine katkı sunuyor.

Akademi aracılığıyla özellikle eğitim kurumlarıyla yaptıkları iş birliklerini, Türkiye’nin ve iklimlendirme sektörünün geleceğine yatırım olarak gördüklerini belirten Bosch Termoteknik Türkiye Satış Genel Müdürü Kıvanç Arman, “Gerek üniversitelerin teknik fakülteleri ile gerekse meslek liseleri ve meslek yüksekokullarıyla yakın ilişki içinde bulunarak sektörümüze ve ülkemize teknik eleman yetiştirilmesine katkıda bulunuyoruz. Öğretmenlerimize teknik bilgi ve birikimimizi aktararak, bu bilgi birikiminin onların vasıtasıyla sektörümüzün geleceğini oluşturacak öğrencilerimize aktarılmasını hedefliyoruz. Ayrıca Meslek Lisesi öğrencilerinin servislerimizde staj imkânı bulması için destek oluyoruz. Meslek liselerinden bize gelen teknik donanım taleplerini de imkânlarımız çerçevesinde değerlendirip, ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

2018 yılında İzmir Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi‘nde açılan ilk Bireysel ve Merkezi Isıtma-Soğutma Eğitim Atölyesi‘nden sonra, İstanbul Kartal’da Yakacık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi Soğutma Atölyesi ve Adıyaman’ın Besni ilçesinde bulunan Osman Isot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bireysel ve Merkezi Isıtma Atölyesi açıldı. Bununla birlikte; Antalya Bahtılı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Muş Rekabet Kurumu MTAL eğitim salonlarının yenilenme ihtiyacına yönelik Bosch Termoteknik Akademi adı ile yeniledi. Yenilenen eğitim salonlarında hem Meslek Lisesi öğrencileri eğitim alıyor hem de Bosch Termoteknik partnerlerine yönelik eğitimler için de salonlar kullanılıyor.

Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde müfredatta, üniversite – iş dünyası entegre eğitim programı (CO-OP) çerçevesinde “BOSCH Termoteknik- HVAC Systems” adında bir ders de yer alıyor. 2009 yılından beri süregelen program ile mühendislik öğrencilerine hem sektör tanıtılıyor hem de teknik bilgi birikimi  paylaşılıyor. Eğitim faaliyetlerinin yanı sıra üniversite ve lise öğrencilerine, Bosch Termoteknik’in İstanbul’daki Genel Müdürlük binası ve Manisa Fabrikasında düzenlenen teknik gezilere katılım imkânı sunuluyor. Ayrıca Meslek Lisesi öğretmenleri, Manisa Fabrikasında teknik gezi ve eğitim amaçlı olarak ağırlanıyor.


Bosch Termoteknik
Bosch Termoteknik, enerji verimli ısıtma sistemleri ile sıcak su çözümlerinde Avrupa’nın lider tedarikçisidir. 2020 yılında yaklaşık 14.000 çalışan ile 3,5 milyar avroluk (Yüzde 63’ü Almanya dışında) ciro gerçekleştirmiştir. Bosch Termoteknik, birçok güçlü uluslararası ve yerel markaya sahip olup; Avrupa, Amerika ve Asya ülkelerinde çeşitlendirilmiş ürün gamıyla üretim yapmaktadır. | www.bosch-thermotechnology.com