(Döngüyü Tasarla Yarışma Serisi) “Çark Etkinlikleri”ni Düzenliyor!

Döngüyü Tasarla yarışma serisinin 2022 yılı teması Yeniden Kullanımı Tasarla, yarışma sürecinde hem yarışmacılara destek olmak hem de toplumun bu konular hakkında daha bilgi edinmesini sağlamak amacıyla “Çark Etkinlikleri”ni düzenliyor. Etkinlikte, sürdürülebilirlik ve Döngüsel Ekonomi konularında farklı sektörlerden ve disiplinlerden konuşmacılarla buluşulacak.


“Çark Etkinlikleri”
Plastik Kirliliğinin Deniz Canlılarına Etkisi

Moderatör: Deniz Ergener
Konuşmacılar: Tolga Yücel, Mine Tekman
Tarih: 30 Mart 2022 Çarşamba
Saat: 20.00
Yer: Çevrim içi, Zoom


Çark Etkinlikleri, 30 Mart 2022 saat 20.00’de WWF-Türkiye Plastik Projeleri Müdürü Tolga Yücel ve Alfred Wegener Enstitüsü’nde Akademisyen Mine Tekman, İstanbul Rotary Kulübü’nden Deniz Ergener’in moderatörlüğünde “Plastik Kirliliğinin Deniz Canlılarına Etkisi” ile başlıyor.

Ön başvuruları 25 Mart’ta sona eren yarışmanın; Aykut Coşkun (Koç Üniversitesi), Özgül Öztürk (A Mimarlık), Prof. Dr. Özlem Er (İstanbul Bilgi Üniversitesi), Güneş Biliciler (Koç Üniversitesi) ve Deniz Ergener’den (İstanbul Rotary) oluşan jüri değerlendirmeleri başlıyor.

Seçici kurula Yaşar Atacık (Rotary 2420), Gülin Ölçer (Atölye), Dr. Öğr. Üyesi Serkan Bayraktaroğlu (İstanbul Üniversitesi), Tolga Yücel (WWF-Türkiye) ve Muhammed Maraşlı’dan (Fibrobeton) oluşan danışma kurul eşlik edecek.

Zoom üzerinden yapılacak etkinliğe buradan kayıt yaptırılabilir. Yarışma ve Çark Etkinlikleri takvimi için “Döngüyü Tasarla” web sitesi ve sosyal medya hesapları takip edilebilir.

Instagram: https://www.instagram.com/donguyutasarla/
Twitter: https://twitter.com/DonguyuTasarla
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/donguyutasarla/