(Knauf)’tan Yüksek Performanslı Akustik Çözümler…

Knauf yüksek performanslı akustik çözümleri ile kişisel yaşam alanlarında, ofislerde, ses frekansının deforme olduğu mekânlarda rahatsız edici arka plan seslerini azaltarak yaşam alanlarındaki akustik konforu artırmaya yardımcı oluyor.

Knauf’un sunduğu akustik çözümler içerisinde geniş ürün yelpazesine sahip alçı bazlı Cleaneo® Akustik Alçıpan® ürünleri, yüksek değerde ses yutum kat sayısı sunuyor. Tüm plaka tipleri ile uygun tavan derinliği ve mineral yün kullanılarak 0,80 αw kadar ses yutum değeri elde ediyor. Akustik ortamlar yaratırken farklı perforasyon çeşitleri ile estetik yüzeyler elde edebilmeyi sağlayan Cleaneo® Akustik Alçıpan®, tasarımcıların özgün tasarımlara imza atmasına katkıda bulunuyor. Cleaneo® Akustik Alçıpan®, İçeriğindeki zeolit katkısı sayesinde ortamdaki kötü kokuları da hapsederek yok ediyor.

Mimari açıdan dikkat çeken bir tasarıma sahip olan Cleaneo® Akustik Alçıpan® Konfeti, dağınık delikli tasarımıyla mekânlarda yer alıyor. UFF kenar yapısı sayesinde, plaka kenarları birbirinin üstüne gelerek kendiliğinden derz sağlıyor ve uygulama esnasındaki hizalama problemini ortadan kaldırarak çok daha hızlı uygulanabiliyor.

A sınıfı ses yutum değerine sahip Heradesign® ürünleri ise ahşap yünü, magnezit bağlayıcı ve su bileşenlerinden oluşuyor. Estetik yüzeylerin yapımına imkân tanıyan Heradesign® ürünleriyle gürültü kolaylıkla kontrol altına alınabiliyor ve alanlarda ekstra konfor sağlanıyor. Aynı zamanda yüzde 100 geri dönüşüme uygun olan ürünler profillere vidalanarak asma tavan ve modüler T taşıyıcılı sistem asma tavan olarak kullanılabildiği gibi Baffle sistemi olarak da kullanılabilir.

Knauf AMF taş yünü serisinde yer alan AMF TOPIQ®, modüler asma tavan sistemlerinde mimarlar ve yükleniciler için kolay uygulama ve akustik değerler veriyor. TOPIQ® Prime, TOPIQ® Efficient Pro, TOPIQ® Sonic ise kullanım kolaylığı ve maksimum ses yutumu ile dikkat çekiyor.

TOPIQ® Efficient Pro 1,00 αw değeri ile yüksek performanslı A sınıfı ses yutumu ve aynı zamanda yüzde 100 bağıl nem dayanımı sağlıyor. TOPIQ SONIC ise sağlamış olduğu akustik özelliklere ek yuvarlak, köşeli, oval alternatifleriyle tek parçalı panel tasarımı ile estetik ada panel çözümlerine fırsat tanıyor.

Ayrıntılı bilgi için Knauf web sayfası ziyaret edilebilir.