(Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul) Kapsamında “Mimari Ustalık Sınıfları” Düzenlenecek!

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2022 kapsamında düzenlenen “Mimari Ustalık Sınıfları”, 24-25 Mart tarihlerinde dördüncü kez ziyaretçilerle buluşacak.


“Mimari Ustalık Sınıfları” 

Moderatör: H. Cenk Dereli
Konuşmacılar: Durmuş Dilekci, Buşra Al, Şule Ertürk, Volkan Taşkın
Katılım: Ücretsiz Online Davetiye
Tarih: 24 Mart 2022 Perşembe- 25 Mart 2022 Cuma
Yer: TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul


Dördüncü yılında “Mimari Ustalık Sınıfları”, belirlenen temalar çerçevesinde fuar alanındaki stantlara yapılan ziyaretler, yürüyüş sırasındaki tematik sohbetler, mimar ve mühendislerin katılımıyla gerçekleşen sunumlarla da networking ve bilgi kazanma ortamı sunuyor.
 
NOBON Kurucusu Mimar Dr. H. Cenk Dereli moderatörlüğünde 24 ve 25 Mart günlerinde gerçekleşecek “Mimari Ustalık Sınıfları”ndan birine/tümüne kayıt yaptıran ilgililer, fuar alanı içinde gün bazında 6, toplamda 12 standa ziyaret gerçekleştirecek. Yerinde malzeme uygulamaları için yapılan stant ziyaretlerinde moderatöre eşlik edecek ve ardından tematik söyleşi gerçekleştirecek isimler ise 24 Mart Perşembe günü Dilekci Architects Kurucusu Yüksek Mimar Durmuş Dilekci ve Plugofis Kurucusu Yüksek Mimar Buşra Al olurken, 25 Mart Cuma günü slasharchitects Kurucusu Yüksek Mimar Şule Ertürk ve degostudio Kurucu Ortağı Yüksek Mimar Volkan Taşkın olacak. 

Bu sohbetler ve stant ziyaretleri ile tur katılımcılarına etkileşimli bir fuar deneyimi sunulurken, ziyaretler sonunda gerçekleşecek söyleşilerdeki etkinliklerin konukları olan mimar ve mühendislerle doğrudan bağlantı kurma imkanı yaratılacak. 

Etkinlik, mimari ofislerin proje süreçlerine yön veren ya da kendi ofisini yöneten genç profesyonelleri, ürün tedarikçilerini, satın almacıları, yüksek lisans ve doktora seviyesinde akademik çalışmalarına devam eden öğrencileri, mühendis ve malzeme uzmanları ile konuk mimarlarla doğrudan etkileşim sağlayan bu buluşmaya katılmak isteyen sektör profesyonellerini Yapı Fuarı’na davet ediyor.

Gezilecek Ürün Grupları:

  • İç Yapı Dekorasyon
  • Aydınlatma 
  • İskele – Kalıp
  • Tesisat – Çevre Düzenleme
  • Kapı – Pencere
  • Isı & Ses Yalıtımı
  • Prefabrik 
  • Bilişim&Yazılım

Program*

24 Mart 2022, Perşembe
Çevreye Duyarlılık ve Mimari Tasarım

10:30-15:30 | Fuar turu ve stant ziyaretleri 

15:30-16:30 | Gün sonu söyleşisi

25 Mart 2022, Cuma
Ölçekler Arası Parametrik Tasarım

10:30-15:30 | Fuar turu ve stant ziyaretleri 

15:30-16:30 | Gün sonu söyleşisi


Çevreye Duyarlılık ve Mimari Tasarım teması kapsamında 24 Mart Perşembe günü Dilekçi Architects Kurucusu Y. Mimar Durmuş Dilekci ve Y. Mimar Buşra Al ağırlanacak. Etkinlikte farklı coğrafyalardaki farklı yapı programlarına sahip projelerin tasarım ve uygulama süreçleri değerlendirilecek.

Ölçekler Arası Parametrik Tasarım teması kapsamında ise 25 Mart Cuma günü slasharchitects Kurucusu Y. Mimar Şule Ertürk ile Y. Mimar Volkan Taşkın konuk olacak. Yeni teknolojilerle mimarlığı buluşturan farklı ölçeklerdeki mimari işleri ile öne çıkan Şule Ertürk, yurt dışı deneyimi ile zenginleşen yeni tasarım ve üretim pratiklerini güncel işlerinde nasıl kullandığını anlatacak.

Başvuru yapmak için, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 2022’e ücretsiz online davetiye alınması zorunludur. Her gün için 15 kişi ile sınırlıdır. 
Kayıtlar başvuru sırasına göre değerlendirilecektir. Mimari Ustalık Sınıfı’na katılacak kişilerin belirlenmesiyle kendilerine fuar alanı içindeki buluşma noktası ve gün akışı detayları iletilecektir.

Merkezi Noktalar ve Fuar Alanı arasında çift yön Ücretsiz Otobüs Seferleri
23-26 Mart tarihleri arasında yapılacaktır. Merkezi nokta bilgilerine ve saatlerine https://yapifuari.com.tr/Sayfa/ulasim adresinden ulaşabilirsiniz. Katılımcılara sertifika verilecektir.


*Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.