(Roca)’dan Su Kaynaklarının Sürdürülebilir Yönetimine Destek!

Roca'dan Su Kaynaklarının Sürdürülebilir Yönetimine Destek

Roca,  We Are Water Vakfı ile gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ve banyolarda sürdürülebilirliği amaçlayan inovatif ürünleri ile su tasarrufu gibi küresel sorunlara çözüm üretiyor.

2010 yılında We Are Water Vakfı’nı kuran Roca, iklim krizinden en çok etkilenen bölgelerde gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle kuraklığa, çölleşmeye, su yoksunluğuna karşı çözümler üretiyor. Gezegenin dezavantajlı bölgelerinde su ve sanitasyona erişimi garanti eden projeler geliştiriyor.

Yağmur suyu hasadının hayati önem taşıdığı en kurak bölgelerde We Are Water Vakfı’nın kurduğu su rezervuarları, çölleşmeye karşı mücadelede ve çiftçilerin güçlendirilmesinde kilit rol oynuyor. Vakıf, kuraklık ve çölleşme riskiyle karşı karşıya olan bölgelerde kurduğu küçük baraj ve rezervuarlar ile çiftçilere destek olarak yaşamın temeli olan su ve gıda ihtiyaçlarını karşılıyor. Kurulduğundan bu yana 26 ülkede 69 proje gerçekleştiren We Are Water Vakfı, 1 milyon 812 binden fazla insanın hayatına dokunmuş durumda.

We Are Water Vakfı ile iklim krizinin yarattığı su kıtlığı sorunlarına küresel ölçekte çözümler sunan Roca, su tasarrufu sağlamak için ihtiyaç duyulan inovatif ürünleri kullanıcıya sunuyor. Roca’nın “W+W” ürününde, lavaboda kullanılan su, klozette yeniden kullanılmak üzere filtre edilerek suyun tekrar kullanımı ile ciddi tasarruf sağlıyor.

Gabriele & Oscar Buratti tarafından sürdürülebilir ilerlemenin yararı için yaratıcılık ve teknolojinin gücüyle ortaya çıkarılan “W+W” tasarımı, dar banyolara inovatif çözüm sunuyor. Roca‘nın termostatik duşları ise Hızlı Reaksiyon® teknolojisi istenilen sıcaklığa kısa sürede ulaşırken, 38° güvenlik sistemi, sıcaklığın 38 dereceyi geçmesini önleyerek tüketimi azaltıyor.

Tasarruf odaklı Roca Akıllı Duş’ta Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisi bulunuyor. Ürün, yüksek verimlilik sağlayan özellikleriyle kullanıcılarına su tasarrufu yapma olanağı sunuyor. Mobil uygulamayla kolayca kontrol edilebilen Akıllı Duş; kişiselleştirilmiş seçenekleri, güvenli kullanımı ve uzaktan kullanım imkânı ile verimliliği üst seviyeye taşıyor.


Roca
Roca, mimari, inşaat ve iç mekanlar için tasarlanmış seramik döşeme ve duvar karoları da dahil olmak üzere banyo alanı için ürünlerin tasarımı, üretimi ve pazarlamasına adanmış bir şirkettir. Kökleri 100 yıl öncesine dayanan Roca 4 kıtada 22 ülkede yer alan 86 üretim tesisi ile 24 bine yakın kişiye istihdam sağlıyor. Yıllık yaklaşık 1,8 milyar Euro ciroya sahip olan Roca, ürün ve çözümlerini 170’ten fazla pazarda müşterileriyle buluşturuyor. |www.roca.com.tr